Orijent pobijedio Istru 1961 na Aldo Drosini, riječki drugoligaš kaznio slabosti pulskog prvoligaša

Petak, 14. srpnja 2023. 21:18 Napisao/la  SC

Simčić, Tadejević i Monjac strijelci za goste, momčad Orijenta jako dobro stajala u bloku

Edin Fatić i Slavko Blagojević
Edin Fatić i Slavko Blagojević Foto: NKIstra1961/Facebook

Nogometaši Orijenta pobijedili su Istru 1961, momčad riječkog drugoligaša znalački je kaznila pogreške druge momčadi pulskog prvoligaša u pripremnoj utakmici odigranoj na Aldo Drosini.

Prepustili su igrači Orijenta posjed lopte domaćinu, jako su dobro stajali u bloku i koristili slobodne (među)prostore.

U 7. minuti Simčić je zatresao mrežu nakon Milanovićeva pasa i Corellijeve pogrešne reakcije.

U drugom dijelu obojica trenera dali su prilike svim igračima na klupi, Fausto Buducin odmah je uveo šestoricu iskusnih igrača.

U 60. minuti Tajdejević je postigao pogodak nakon što je Črnko uputio udarac, a Čorić odbio loptu do sretnog strijelca.

U 67. minuti Monjac je ušao slijeva i znalačkom varkom pripremio udarac uoči trećega pogotka Orijenta.

Poraz Istre 1961 ublažio ja Glavan u 78. minuti.

ISTRA 1961: Ćorić (60 Bulat), Ramić, Corelli (46 Devetak), Bradarić, Rovis, Blagojević (74 Kocijančić), Maurić, Čuić (46 Duvnjak), Žgomba, Josipović (46 Glavan), Vuk (50 Travaglia).

ORIJENT: Margan, Mulac, Milanović, Švrljuga, Bodetić, Putnik, Valjan, Fatić, Bubnjar, Simčić, Faal, Još su igrali, od 46.: Mohorović, Monjac, Črnko, Tadejević, Lazar, Zrilić, od 65.: Korošec, Mižić, Jelić, Matulja, od 70.:Zuliani.

Pripremna utakmica: Istra 1961 - Orijent 1:3 (Glavan 78/Simčić 7, Tadejević 60, Monjac 67)