PRVA LIGA

Orijent pobijedio Croatiju Zmijavci na Krimeji

Subota, 22. travnja 2023. 19:00 Napisao/la  Igor Vranić

Momčad iz Zmijavaca nije na Krimeji pokazala ništa što je moglo prekinuti pozitivan niz rezultata riječke momčadi

Andro Švrljuga

Prva NL - 27. kolo

ORIJENT - CROATIA ZMIJAVCI 2:0

Igrakište Krimeja. Gledatelja 600

Sudac: Luka Slišković (Zagreb) 7

Strijelci: 1:0 Monjac (54), 2:0 Črnko (85)

ORIJENT: Zadro 6,5, Švrljuga 7, Milanović 6,5, Tadejević 6,5, Braut 6, Mulac 6, Mohorovičić 6 (64 Putnik -), Črnko 7 (88 Fatić -), Monjac 7 (88 Kočević -), Faal 6 (73 Ibishi -), Dukađin 6 (64 Zrilić -)

CROATIA ZMIJAVCI: Gudelj 5,5, Obšivač 5, Šalinović 5,5, Batarelo 5,5, Šimunić - (25 Čulina 5, 61 Gilić-Kuko -), Musulin 5,5 (69 Bačelić-Grgić -), Petrak 5,5, Šabić 5,5, Pavlović 6 (60 Jonjić 6), Todorić 6, Kasalo 5 (46 Majić 5,5)

Nogometaši Orijenta nastavili su niz pobjeda u utakmici protiv Croatije Zmijavci, momčad koje nije pokazala ništa što je moglo prekinuti pozitivan niz rezultata riječke momčadi.

Orijent je na početku u napadu pretežito igrao opasno onoliko koliko je poduzetan bio Monjac, sve iole zanimljivije pred vratima gostiju događalo se na desnom boku domaćega napada, posebice kada se iz pozadine pojavljivao Švrljuga.

Od 25. minute trener gostiju na poziciju lijevog braniča umjesto ozlijeđenog Šimunića postavio je kapetana Todorića, koji je utakmicu formacijski počeo kao bočni napadač na desnoj strani.

Time se smanjio Monjčev manevarski prostor, sve je palo na iskusna Švrljugina pleća.

Dvaput je Švrljuga konkretno ušao u završnicu!

U 28. minuti nije dobro loptu zahvatio glavom tik uz vratnicu nakon što je Faal skočio najviše u kaznenom prostoru i glavom loptu poslao na drugu vratnicu.

U 33. minuti Milanović je precizno odigrao Švrljugi na vrhu kaznenog prostora, uslijedio je snažni udarac, lopta je poletjela ravno u Gudelja.

Bile su to dvije nešto izglednije prilike domaćina, pod opasnije još spada Dukađinov (38) neuspio pokušaj da stigne loptu na Švrljugin ubačaj zdesna.

Osim što je relativno dobro stajala u obrambenom bloku, gostujuća momčad nekoliko je puta organizirano ušla u zadnju trećinu.

Ponajviše zbog vižljastoga Pavlovića više je ostavila dojam da nešto može konkretno učiniti nego što je konkretno učinila, momčad Orijenta postala je prepoznatljiva po čvrstom obrambenom gardu, Zadro u prvom dijelu nije imao posla.

Ništa se nije promijenilo na početku drugoga dijela, i dalje je Orijent prema naprijed učinkovito djelovao samo po desnoj koridoru.

U 54. minuti Mohorovičić je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu, Dukađin je dovoljno zasmetao vrataru Gudelju, koji je nekontrolirano odbio loptu, idealno za natrčaloga Monjca, koji se  pojavio s lijeve strane i snažnim udarcem s desetak metara probio gostujući blok na gol-crti - 1:0.

Pogodak je odredio načine igre obje momčadi u nastavku utakmice, gostujuća momčad se postavila visoko, domaća je počela igrati oprezno.

U 62. minuti Jonjić je ubacio slijeva, Majić je dočekao loptu iza Tadejevićevih leđa, glavom je loptu poslao ravno u Zadru.

Bio je to prvi izravni udarac gostiju o okvir vrata, Majićeva pozicija bila je najopasnije što se dogodilo pred Zadrom tijekom cijele utakmice.

Nekoliko je puta Zadro morao rutinski reagirati na ubačaje, Jonjićev (89) udarac glavom nije bio opasnost za vratara takve kvalitete.

Kako je vrijeme prolazilo Orijentovi igrači bivali su sve odlučniji u izlascima iz bloka, u 85. minuti utakmica je odlučena.

Ibishi je obavio glavninu posla po lijevoj strani, ubacio je prizmeno u ravni peterca, Črnko je bio najspretniji, kada je loptu tijelom skrenuo u mrežu - 2:0.