Orijent u Rudešu doživio prvi poraz ove godine

Nedjelja, 12. ožujka 2023. 15:13 Napisao/la  SC

Strijelac: 1:0 Gudelj (20)

Žuti karton: Putnik (Orijent)

RUDEŠ: Kralj, Brajković, Campos, Pavlek, Shatri, Srbljinović (60 Boršić), Pasariček, Latković (71 Laća), Rešetar (78 Pavković), Oddei (72 Santos), Gudelj (77 Kovačević)

ORIJENT: Zadro, Braut, Mulac, Tadejević, Travaglia (62 Švrljuga), Mohorovičić (62 Zrilić), Putnik (87 Faal), Črnko, Monjac, Simčić, Ibishi (72 Dukađin)

Nogometaši Orijenta doživjeli su prvi poraz ove godine, trener Fausto Budicin u utakmici protiv lidera doživio je prvi poraz otkada se vratio na Krimeju.

U 20. minuti Orijent je ove godine iz igre primio prvi pogodak kojega je teško bilo spriječiti s obzirom da je Gudelj u trku ispred Tadejevića mahinalno glavom zahvatio loptu na 10 metara od vratiju.

Rešetar se prije toga lakoćom dvaput oslobodio Brauta u mjestu i s ruba kaznenog prostora tako uputio loptu da je Zadro otrčao u prazno, nije izgledalo u začetku akcije da će Gudelj loptu skrenuti u mrežu na drugu stranu - 1:0.

Do pogotka Rudeš je izgledao goropadno, posebice na desnom boku riječke obrane.

U 9. minuti Shatri je prošao lijevom stranom i ubacio, Rešetar je loše zahvatio loptu na 10 metara od Zadre u otvorenoj poziciji.

Dobro je reagirala momčad Orijenta nakon primljenog pogotka, do odmora je ostavila nešto bolji dojam u posjedu lopte.

Kakva se utakmica sadržajno igrala, najbolje ukazuje podatak da jedinu izglednu priliku na objema stranama nije iskoristio Monjac u 33. minuti.

Mulac je sa svoje polovice prepoznatljivim okomitim pasom precizno prebacio zadnju liniju domaće obrane, Monjac je pravodobno pobjegao Shatriju na desnoj strani, dotrčao do Kralja i prebacio loptom vratara Rudeša, Campos je na gol-crti stigao do lopte prije Črnka (fotografija u sredini).

U drugom dijelu utakmica se mimo očekivanja pretvorila u dosadno odrađivanje pobjede domaće momčadi, koja je iskazala samo jednu ambiciju: sačuvati vodstvo iz prvoga dijela.

Uspjeli su u tome igrači Rudeša bez većih problema, odavno se zna da Orijent ove sezone teško može stvoriti probleme puno slabije postavljenoj obrani od Rudešove.

Orijent je stvorio nešto jači pritisak zadnjih desetak minuta, kada je trener Davor Mladina zatvorio utakmicu, nekoliko je puta lopta obećavajuće kružila kaznenim prostorom domaćina.

Simčić (84) je udarcem ljevicom s ruba kaznenog prostora jedini izravno zaprijetio domaćem vrataru, igrači Rudeša u drugom dijelu nisu uspjeli uputiti ni jedan ozbiljan udarac.

Na kraju se nameće zaključak: Rudeš je svoju (polu)priliku iskoristio, Orijent svoju veliku priliku nije iskoristio.