1. NL: Nogometaši Orijenta deklasirani u završnici susreta u Solinu

Subota, 02. rujna 2023. 18:26 Napisao/la  Toni Bilić

U završnici utakmice momčad Orijenta krenula je po izjednačenje, a na kraju je doživjela težak poraz

Prva NL, 4. kolo

SOLIN – ORIJENT 4:1

Igralište hrvatskih vitezova. Gledatelja 200.

Sudac: Oliver Romić (Osijek) 6,5

Strijelci:1:0 Quamri (6), 1;1 Bubnjar (10), 2:1 Kapitanović (61), 3.1 Kaćunko (86), 4:1 Quamri (90)

Žuti kartoni: Karabatić, Tomić, (Solin), Črnko (Orijent)

SOLIN: :Buljan 5, Karabatić 6 (75. Lovrencics -), Tomić 6, Dumančić 6, Hrgović 6,5 (83. Jurić-Petrašilo -), Borovičkić 5 (46. Čubelić 6), Blažević 5 (59. Kapitanović 7), Đolonga 6, Kačunko 7, Vučković 5 (59 Dadić), Quamri 7

ORIJENT: Margan 6, Milanović 5,5, Putnik 5,5 (70. Gajzler -), Tadajević 6, Bodetić 5,5 (84. Mohorovičić -), Mulac 5,5 (84. Mršić -), Švrgulja 6, Bubnjar 6,5, Črnko 5, Faal 5 (59.Simčić 5), Monjac 6

Bio je derbi trenutno dvije momčadi s dna prvenstvene ljestice, Solin je posljednji, Orijent je stepenicu više jedni i drugi nakon tri prvenstvene utakmice na kontu imaju samo po jedan bod.

Nakon samo desetak sekundi gosti su bili u prilici, Milanović je ubacio s lijeve strane, Bubnjar pucao s desetak metara, ali je Buljan je bio na mjestu.

Domaćini su iz prve svoje prilike u šestoj minuti došli do vodstva, s lijeve strane ubacio je Blažević,  Quami je sjajno pucao glavom sa 7 – 8 metara, a Margan je bio nemoćan.

Gosti su nakon samo četri minute  došli, do poravnanja  rezultata, vratar domaćina Buljan loše je reagirao na udarac Milanovića, lopta mu se odbila od prsiju, prvi je do lopte stigao Bubnjar, zaobišao vratara i poslao je loptu u praznu mrežu.

Stopostotnu priliku promašio je u 30.minuti Quamri, Margan je kratko odbio loptu nakon udarca Đolonge,  napadač domaćina iz blizine je pucao pored desne stative gola Orijenta.

U nastavku susreta sve do drugog vodećeg gola domaćina nije bilo uzbuđenja.

Solinjani su do vodstva stigli u 61.minuti,  Kapitanović koji samo dvije minute prije ušao na travnjak najbolje se snašao u gužvi pred vratima Orijenta, pucao sa desetak metara, a  Margan je bio nemoćan.

Nakon primljenog gola gosti su krenuli po poravnanje, najbolje prigodu imao je Tadejević no njegov udarac vratar Buljan odbio je u korner.

U 75.minuti u igru Solina ušao je bivši hajdukovac Lovrencics, koji je ljetos pristupio drugoligašu s Jadra.

Gosti su u samoj završnici susreta pritisnuli domaćine na njihov polovici terena, bili su u prilici da poravnaju rezultat no nisu bili precizni.

Pobjedu Solina potvrdio je Kačunko u 86. minuti, Margan je bio nemoćan na njegov udarac, a onda u sudačkoj nadoknadi i Quarmi svojim drugim pogotkom.

Tako je na kraju Solin deklasirao Orijent, ostvario prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone i preskočio Riječane na ljestvici.