PRVA NL

Niko Gajzler dvama pogocima osigurao pobjedu

Petak, 15. rujna 2023. 18:14 Napisao/la  SC

Orijent ostvario drugu uzastopnu pobjedu u drugoj uzastopnoj utakmici protiv vodećih momčadi lige

Riječko slavlje u Gradskom vrtu

Prva NL - 6. kolo

ZRINSKI - ORIJENT 1:2

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 700

Sudac: Toni Dadić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Dogan (56), 1:1 Gajzler (77), 1:2 Gajlzer (85)

Žuti kartoni: Dogan, P. Stanić, Mujagić  (Zrinski), Faal, Švrljuga, Simčić, Mohorovičić, Lazar (Orijent)

ZRINSKI OSJEČKO 1664: M. Stanić, Unušić, P. Stanić, Tadić, Kuprešak (88 Salapić), Stranput, Pekarić (73 Mujagić), Horvat, Korov (86 Škrijelj), Jajalo (88 Glavan), Dogan

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga (68 Agić), Milanović, Tadejević, Bodetić, Putnik (68 Gajzler), Mulac, Črnko (82 Mohorovičić), Monjac (Lazar 89), Bubnjar, Faal (46 Simčić)

Orijent je ostvario drugu uzastopnu pobjedu u drugoj uzastopnoj utakmici protiv vodećih momčadi lige, Niko Gajzler dvama pogocima u završnici utakmice protiv Zrinskog osigurao je Orijentu prvu pobjedu u gostima ove sezone.

U 2. minuti Dogan je uputio udarac s distance, lopta je završila ravno u Mohorovićevu naručju!

Gledatelji na kultnom stadioni tada su vidjeli jedini kakav-takav udarac u okvir vratiju do odmora u utakmici bez konkretnog sadržaja.

Očekivano su domaćini ostvarili veći posjed lopte (62%), ali su igrali toliko sporo i predvidljivo da je povučena momčad Orijenta bez uočljivih poteškoća držala domaće igrače daleko od Mohorovića.

Nije ni Orijent u pokušajima tranzicija izgledao poduzetno (2/0 udarci u okvir), doslovno se ništa nije događalo pred vratarima.

Drugi je dio bio je puno sadržajniji, zadnjih dvadesetak minuta igrala se uzbudljiva utakmica, a Orijent je postao izravno opasan tek od 68. minute, kada je u igru ušao mladi Gajzler.

U drugom dijelu domaća je momčad pojačala pritisak, momčad Orijenta stisnula se oko Mohorovića, brzo je pod pritiskom popustila koncentracija.

U 56. minuti Unušić je ubacio prizmeno zdesna, Tadejević je zakasnio zatvoriti Dogana, koji je uklizao na petercu i loptu u ravni prve vratnice gurnuo u mrežu - 1:0.

Uslijedio je najslabije razdoblje igre Orijenta, momčad kojega ničim nije pokazivala da je kadra ozbiljno zaprijetiti, a kamo li postići pogodak.

Iako nije bilo izrazitih prilika, do 77. minute Zrinski je prema igri izgledao puno bliže drugom nego Orijent prvom pogotku.

U 77. minuti prvi put je gostujuća momčad u drugom dijelu utakmice organizirano po desnoj strani stigla do kaznenog prostora.

Lopta je došla do Bubnjara, koji je lakoćom prošao kraj dvojice domaćih igrača, dotrčao je do korner-linije i idealno odigrao u peterac, mladi Gajzler pravodobno se otvorio i s četiri metra mirno loptu poslao u mrežu - 1:1.

Otvorila se utakmica: domaćini su nastavili stiskati, povećali su posjed lopte (65%) u odnosu na prvi dio utakmice, ali je pogodak vidno ohrabrio gostujuće igrače koji su počeli konkretnije izlaziti iz zadnje trećine.

Najopasnije je za goste na kraju izgledao slobodni udarac u 80. minuti, Mohorović je obranio Tadićev pokušaj s 25 metara.

U 85. minuti Monjac je pokrenuo kontru po desnoj strani na nepostavljenu domaću obranu, unio je loptu u kazneni prostor i odigrao Simčiću, koji je produljio loptu do Gajzlera na lijevu stranu kaznenog prostora, uslijedila je urođena reakcija mladoga napadača, koji je umješno u bloku loptu poslao u malu mrežicu bližega kuta - 1:2.

Jedina dva udarca u okvir gostiju tijekom cijele utakmice uputio je Gajzler, oba su završila pogocima!

Do kaja utakmice pokušali su domaćini kroz snažni pritisak izbjeći poraz, ali izrazitu šansu nisu stvorili.

U sudačkoj nadoknadi teže se ozlijedio Tadejević, kojega su iznijeli s terena.