Cibalia na Krimeji prekinula niz Orijentovih pobjeda

Subota, 30. rujna 2023. 16:48 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 0:1 Blažanović (32), 0:2 Išasegi (66), 0:3 Bosak (76)

Žuti kartoni: Monjac (Orijent), Išasegi, Crnčec, Bosak (Cibalia)

ORIJENT: Mohorović 5, Švrljuga 5 (75 Agić -), Milanović 5, Mulac 5,5, Putnik 5 (75 Valjan -), Mohorovičić 5  (81 Lazar -), Monjac 5,5  (75 Mršić -) Bubnjar 5, Simčić 5,5 (60 Faal 5), Gajzler 5,5

CIBALIA: Kovačević 7, Išasegi 7, Lasić 7, Crnčec 7, Jergović 6,5, Reis 6 (87 Pejić -), Bosak 6,5  (78 Vrdoljak -), Miljanić 6,5, Marković 6 (88 Soldo -), Bajić 6 (87 Buić -), Blažanović 6  (65 Belančić -)

Nogometaši Cibalije prekinuli su Orijentov niz od tri pobjede, vinkovačka momčad odnijela je s Krimeje tri boda trima pogocima u utakmici koju je momčad Orijenta igrala za dojam, posebice u prvom dijelu.

Osmišljeni su izgledali Orijentovi napadi s Monjcem na poziciji povučenog napadača, koji ulazi u slobodne (među)prostore, nekoliko je puta domaća momčad raznovrsno stvorila višak u pripremi napada, u dopadljivoj igri nedostajao je samo završni udarac.

Gajzler se dvaput (2, 12) u blizini vratiju nije dobro pripremio za Monjčev ubačaj zdesna i Simčićev ubačaj slijeva.

U 14. minuti Gajzler je pokušao atraktivnim volejom s 22 metra, u 33. minuti mladi napadač utrčao je u kazneni prostor i vrhom kopačke u padu pokušao svladati Kovačevića, vratar Cibalije skrenuo je loptu.

I dvojica stopera mogli su postati strijelci nakon prekida: Milanović (29) se spetljao u pokušaju udarca iz okreta, Mulac (41) je škaricama pokušao svladati pravodobnog Kovačevića.

Kada izostane realizacija, cijenu održavanja dopadljive napadačke igre u pravilu plaća visoko postavljena obrana.

Momčad Cibelije učinkovito je okomito izlazila iz svoje polovice, stvorili su gosti dvije izglednije prilike od domaćina i postignuli jedan pogodak.

U 32. minuti mladi Milanović nije stigao zatvoriti Blažanovića, napadač Cibalije primio je dubinski upućenu loptu iza leđa domaće obrane, izašao je ispred Mohorovića i zatresao mrežu - 0:1.

U 22. minuti Miljanić i Bajsić izmijenili loptu na ulasku u kazneni prostor, Bajsić je izašao ispred Mohorovića i prebacio loptom vratara i prazna vrata.

U 36. minuti momčad Cibalije u brzoj transformaciji na nepostavljenu domaću obranu stvorila je višak na lijevoj strani, Marković je ušao u kazneni prostor, Mohorović je nogom skrenuo loptu.

U drugom dijelu nije se promijenio pristup, visoko postavljena momčad Orijenta nastavila je riskirati u potrazi za pogotkom.

U 61. minuti vratar Kovačević bio je brži od Faala na ulasku u kazneni prostor, ali je zapravo bilo samo pitanje kako će igrači Cibalije reagirati u prvoj kontri.

Iz prve su reagirali konkretno: u 66. minuti otvorilo se prostranstvo na polovici domaćina, Išasegi je pobjegao lijevom stranom ususret Mohoroviću i loptu poslao u mrežu - 0:2.

U 76. minuti Orijent je primio pogodak na postavljenu obranu koji se ne može braniti: Bosek je s 18 metara udario po lopti koja je malo promijenila smjer i završila u gornjem lijevom Mohorovićevom kutu - 0:3.

Za razliku od prvoga dijela, momčad Cibalije u nastavku je bolje stajala u središnjem bloku, približio je linije i zatvorio (među)prostore predstavnik kluba Andrej Kerić, kao što je trener Cibalije unesen u zapisnik.

Nikakve konkretne koristi Orijent u drugom dijelu nije imao od visokog izlaska na polovicu gostiju, svi su lako predvidljivi napadi završavali negdje u plavom gustišu ispred vratara Kovačevića.