1. NL: Andrija Bubnjar u devedesetoj minuti donio treću uzastopnu pobjedu Orijentu

Subota, 23. rujna 2023. 17:54 Napisao/la  KS

Patrik Mohorović obranio je kazneni udarac Pušiću i još nekoliko stopostotnih prigoda gostiju prije nego je Bubnjar u 90. minuti potvrdio ono staro nogometno pravilo o kazni za propuštene prigode

Patrik Mohorović

Prva NL, 7. kolo

ORIJENT – BSK BIJELO BRDO 1:0

Stadion Krimeja. Gledatelja: 500.

Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad)

Strijelac: 1:0 Bubnjar (90')

Žuti kartoni: Majtanić (BSK Bijelo Brdo)

ORIJENT: Mohorović, Agić (63. Putnik), Milanović, Bodetić, Mulac, Švrljuga, Mohorovičić (88. Lazar), Bubnjar, Simčić (81. Valjan), Monjac (88. Mršić), Gajzler.

BSK BIJELO BRDO: Đilas, Šorša, Tomašević (87. Dobrijević), Majtanić, Mekić, Žutić, Vujanić, Pušić (73. Knežević), Hrs (73. Mišić), Nikolić (87. Plum), Baković (65. Pejić).

Igrala se devedeseta minuta, Plum je sa svoje polovice krenuo izbiti jednu loptu, Karlo Valjan našao se na pravom mjestu uz gostujućeg veznjaka i blokirao njegov pokušaj, a lopta je došla do Andrije Bubnjara, koji je lijepim i odmjerenim udarcem svladao vratara Đilasa – 1:0.

Potpuno ni iz čega nogometaši Orijenta došli su do pogotka, vodstva i treće uzastopne pobjede, potvrdivši još jednom ono staro nogometno pravilo koje kaže da niti jedna propuštena prigoda neće biti nekažnjena.

Andrija Bubnjar donio je pobjedu Riječanima onoliko koliko ju je donio i vratar Patrik Mohorović, apsolutno najbolji igrač na subotnjoj utakmici na Krimeji, Mohorović je obranio kazneni udarac i još nekoliko onih prigoda iz kategorije stopostotnih.

U 23. minuti zadnja linija domaće momčadi prvi je put kiksala na utakmici, Hrs je sam krenuo prema Mohoroviću, koji je njegov udarac obranio, ali se u nastavku akcije lopta vratila Hrsu kojega je netko od domaćih braniča srušio, a sudac Jurčević pokazao na bijelu točku.

Loptu je na jedanaest metara namjestio Domagoj Pušić, ali nekadašnji nogometaš Rijeke, nije uspio prevariti domaćeg vratara, Patrik Mohorović lijepo je pročitao njegovu namjeru i obranio udarac na oduševljenje domaćih nogometaša.

U 25. minuti uslijedila je još jedna ogromna pogrška zadnje linije, Agiću je lopta prošla ispod noge, što je Nikolića gurnulo u stopostotnu prigodu, krenuo je sam prema domaćem vrataru, ali raspoloženi Patrik Mohorović i ovoga je puta sjajnom reakcijom spriječio pogodak.

U 32. minuti sam je na ivici kaznenog prostora ostao Mekić, ali i njegov je pokušaj Mohorović osujetio lijepom paradom.

Izuzme li se udarac Bubnjara u 36. minuti (preko gola) i Monjca u 44. (Đilas obranio) nogometaši domaći nogometaši u prvom dijelu nisu napravili apsolutno ništa u igri prema naprijed, a na defanzivnom planu zadali su dosta problema raspoloženom Mohoroviću.

Prvu pravu prigodu iz nekakve izrađene akcije domaći su imali u 62. minuti, nakon brze kontre lopta je na desnoj strani došla do Monjca, koji je silovito tukao, ali ravno u gostujućeg vratara.

Sedam minuta kasnije Dominik Simčić našao se je možda i u boljoj poziciji, ali je njegov udarac završio u Šoršinom bloku.

U 78. minuti još jednom se na putu do gostujućeg pogotka prepriječio Patrik Mohorović, lijepom kombinatorikom Knežević je ostao sam iskosa s desne strane, ali je njegov udarac Mohorović skrenuo u vratnicu.

U 90. minuti ukazao se Andrija Bubnjar na pravom mjestu, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade gostujući vratar je kranjim naporom spriječio pogodak Nike Gajzlera s centra, koji je pokušao svladati istrčalog Đilasa.