POČELA INTERLIGA ODBOJKAŠICA

Riječanke pobijedile ASKO Linz na Trsatu

Subota, 13. listopada 2012. 19:30 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola Interlige odbojkašica: Rijeka - ASKO Linz 3:0 (25:14, 25:23, 25:23)

Interliga odbojkašica

RIJEKA - ASKO LINZ 3:0

Utakmica 3. kola Interlige odbojkašica: Rijeka - ASKO Linz 3:0 (25:14, 25:23, 25:23). Dvorana mladosti. Gledatelja: 20. Suci: Markelj i Pevc (oba Slovenija).

RIJEKA: Došen (L), Zdrilić 7, Šćulac, Savić, Mioč, Kalebić 8, Magdić 22, Pešut 12, Car 4, Brčić 4, Sušić.

ASKO LINZ: Berger (L), Barfield 10, Bible 3, Đurđević 14, Klope 8, P. Teufl 5, V. Teufl 6.

Napad poeni: Rijeka 43, ASKO Linz 35. Blok poeni: Rijeka 4, ASKO Linz 5. Servis poeni: Rijeka 10, ASKO Linz 6. Neforsirane pogreške: Rijeka 8, ASKO Linz 11. Servis pogreške: Rijeka 6, ASKO Linz 7.

Odbojkašice Rijeke pobijedile su ASKO Linz na otvaranju Interlige. Riječanke su dobrom igrom otvorile nastup u srednjeuropskoj ligi protiv suparnika koji je u prvoj utakmici pobijedio Calcit iz Kamnika što je predstavljalo svojevrsno iznenađenje. Izabranice Igora Lovrinova ulaze u još jednu sezonu u kojoj će Interliga biti dobra priprema za prvenstvo i Kup, a svaka pobjeda dodatan bonus.

Riječanke su odlično otvorile susret, Matea Magdić bila je motor u napadu ostvarivši veliki broj poena uz jako mali broj pogrešaka. U takvoj igri gošće nisu imale adekvatnih rješenja. Kada je Sanja Car spustila jednu loptu za 16:9 i drugu tehniču minutu odmora postalo je jasno da za Linz nema povrataka. Sve je neobranjivim servisom okončala Iva Zdrilić.

Druga i treća dionica bile su posve druga priča. Gošće su postale konkrentnije u napadu, Riječanke pak nisu bile više toliko ubojite. Nakon bloka Đurđević i napada Klope gošće su u drugom setu povele 12:14. Prednost su uspjele zadržati do 17:18. Uslijedio je napad Pešut i dobar servis Kalebić koji je vratio rezultatsku prednost na stranu domaćina. Jedan napad Magdić i Zdrilić, te pogreška Barfield bili su dovoljni za vodstvo 23:20. No, stvari nisu išle jednostavno. Servis Bible zapeo je za vrh mreže i pao polje Riječanki, a na semaforu je zasvjetlilo 22:23. Ipak, Magdić i Zdrilić s po jednim poenom donijele su Rijeci vodstvo 2:0.

Uporne Austrijanke nisu odustajale. Domaćin je u trećoj dionici poveo 9:5 i činilo se da je to trenutak kada će utakmica biti prelomljena. Ipak, to nije bio slučaj. Dapače, gošće su uzvratile serijom 8:2 i nakon napada Đurđević povele su 13:11. Uslijedila je ponovo neizvjesna završnica, dobri i loši potezi s obje strane i čupanje živaca. Ni prednost 22:19 odnosno 24:21 nisu jamčile mirnu završnicu. Jedan napad Austrijanki i pogreška Magdić dovele su gošće na 23:24. Igor Lovrinov pozvao je minutu odmora. Lopta je na treću meč loptu ponovo otišla na Magdić koja je ovoga puta bila sigurna.

Fotogalerija: Damir Zamaklar