Riječanke poražene kod Vasasa nakon pet setova i 105 minuta igre

Četvrtak, 26. siječnja 2012. 21:20 Napisao  Marko Babić

Vasas - Rijeka 3:2 (25:15, 25:22, 24:26, 15:25, 15:11). Riječanke su u Budimpešti doživjele peti poraz u deset utakmica Interlige ove sezone

Vasas - Rijeka 3:2

Vasas - Rijeka 3:2 (25:15, 25:22, 24:26, 15:25, 15:11). Dvorana Folyondar Vasas Sport. Gledatelja: 100.  Suci: Vaško i Niklova.

VASAS: Levai (L), Miklai 14, Milovits 7, Fabian 1, Stefanik, Takacs, Sandor 11, Nagy 11, Olah 23, Gubicza, Boros, Gudmann.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić 1, Zdrilić 9, Savić, Ćutuk 15, Magdić 1, Fabris 15, Kovačić 13, Brčić 8, Sušić 5.

Napad poeni: Vasas 49, Rijeka 48. Blok poeni: Vasas 8, Rijeka 9. Servis poeni: Vasas 10, Rijeka 10. Neforsirane pogreške: Vasas 18, Rijeka  20. Servis pogreške: Vasas 14, Rijeka 17.

Odbojkašice Rijeke poražene su na gostovanju kod mađarskog Vasasa u Interligi nakon teških pet setova. Riječanke su u Budimpešti u desetom susretu sezone doživjele peti poraz od ekipe koja je do sada samo dvaput slavila u srednjeeuropskoj ligi. Trebala je to biti idealna prilika da riječke odbojkašice upišu drugu pobjedu na gostovanju i tako se pridruže gornjem domu.

Ipak, triler u trajanju od sat i 45 minuta nije imao sretan kraj za izabranice Igora Lovrinova koje su katastrofalno otvorile utakmice te su nakon četrdesetak minuta gubile 0:2 u setovima. Riječanke su posložile stvari u nastavku utakmice, nakon neizvjesne treće dionice u kojoj su nadoknadile zaostatak od tri poena u završnici (21:18), u četvrtom setu lako su osigurale tie-break.

Peti set od početka nije išao u pravom smjeru, nakon 5:1 i 10:4 za domaćina postalo je jasno da za odbojkašice Rijeke nema povratka.