Superliga: Riječke odbojkašice u Poreču ostvarile drugu pobjedu sezone

Subota, 07. studenog 2020. 21:19 Napisao/la  KS

Važna pobjeda. Bila je dobra utakmica, zanimljiva. Osim toga, dodatnu težinu predstavlja činjenica da je ova utakmica bila važna i nama i Poreču, rekao je Igor Lovrinov, trener Riječanki

Odbojkašice Rijeke s trenerom Igorom Lovrinovim

POREČ – RIJEKA CO 2:3 (27:25, 17:25, 25:19, 15:25, 10:15)

Dvorana Veli Jože.

Suci: Vedriš i Pihler.

POREČ: Banko, Scoria (L), Burilo, Vekić, Momić, Poropat, Pauletić, Gržetić, Plazanić, Curać, Katalina, Hajmut (L).

RIJEKA CO: Bakarčić, Denona (L), Volarić (L), Štiglić, Kesten, Žarković, Gerdević, Juričić, Popić, Koraca, Fabris, Pavačić, Aničić.

Odbojkašice Rijeke ostvarile su u Poreču i drugu prvenstvenu pobjedu u Superligi ove sezone.

U dramatičnoj utakmici, odigranoj na refule s obje strane, Riječanke su do pobjede došle u petom setu, iskoristivši pritom prvu meč loptu do koje su došle.

Iako je po rezultatu vidljivo da su Riječanke mogle i do sva tri boda, u taboru mlade ekipe nemaju pravo na nezadovoljstvo budući da su ova dva boda, a osvojena su protiv direktnog suparnika, zlata vrijedna.

Imale su Riječanke u prvom setu 18:14, imale su i 22:19, a nakon što su spasile set loptu domaćih djevojaka i same su došle do prednosti (25:24), no nisu izdržale.

I drugi set Riječanke su bolje otvorile, povele su 10:5, potom i 13:6, a nakon što su imale 21:11 bilo je sasvim izvjesno da se ova dionica ne može oteti kontroli.

Domaće djevojke bolje su otvorile treći set, povele 8:3, a nakon što su gošće vratile ravnotežu, izjednačile i nakratko povele (10:9, 11:10) uslijedila je nova serija Porečanki koje su stekle sasvim pristojnu prednost da ih djevojke trenera Igora Lovrinova više ne mogu uhvatiti.

Četvrti i pet set Riječanke su apsolutno držale pod kontrolom.

Doduše, u petom se sve moglo zakomplicirati nakon što su dopustile domaćim djevojkama da nadoknade tri poena zaostataka i izjednače (10:10), ali nakon što je Igor Lovrinov pozvao predah gošće su vratile samopouzdanje i s pet poena u nizu utakmicu privele kraju u svoju korist

- Ovo je jako važna pobjeda za nas, prvo je što je rekao Igor Lovrinov, pa onda još jednom ponovio:

- Važna pobjeda. Bila je dobra utakmica, dobro, dosta se griješilo na obje strane, ali je bilo zanimljivo. Osim toga, dodatnu težina predstavlja činjenica da je ova utakmica bila važna i nama i Poreču. Da, ovo je velika pobjeda. Možda je lakše pobijediti Split kada igraš utakmicu bez nekog prevelikog opterećenja, ali kada igraš utakmicu koju moraš pobijediti važnost te dodatno malo sputa. I zato sam zadovoljan, zaključio je Lovrinov.

Ostali rezultati 7. kola: Split – Osijek 3:1, Dubrovnik – Olimpik 3:1, Enna Vukovar – Brda 2:3, Mladost – Dinamo 3:0, Kaštela – Marina Kaštela 0:3.

Poredak: Mladost 19, Marina Kašela 18, Kaštela 15, Enna Vukovar 12, Dinamo i Osijek 9, Brda 8, Split 7, Dubrovnik 6, Rijeka 4, Poreč 3, Olimpik 1 bod.