Polufinale doigravanja: Odbojkašice Rijeke CO poražene u Splitu, majstorica u srijedu

Nedjelja, 14. travnja 2013. 21:19 Napisao/la  Ivan Jelić

Split 1700 - Rijeka CO 3:2 (25:21, 26:28, 18:25, 25:22, 15:10). Rijeka je u Splitu doživjela drugi poraz u prvenstvu, posljednji put to se dogodilo u sezoni 2005./2006.

Prva liga odbojkašica, polufinale

SPLIT 1700 – RIJEKA CO 3:2 (25:21, 26:28, 18:25, 25:22, 15:10)

Velika dvorana SC Gripe. Gledatelja 250. Suci: Bajrić, Pavičić.

SPLIT 1700: Klarić, Charuk, Aljinović, Plourde, Hell, Maretić, Vukasović, Prkačin, Balajić, D' Ericco, Anđelić, Svec.

RIJEKA CO: Došen, Pilepić, Zdrilić, Magdić, Pešut, Šćulac, Mioč, Brčić, Kalebić, Sušić.

Odbojkašice Rijeke poražene su u Splitu nakon dva sata velike borbe i putnika u finale odlučit će treća utakmica koja će na rasporedu biti u srijedu u Rijeci. Riječanke su tako prvi put nakon 2006. godine izgubile dvije prvenstvene utakmice u jednoj sezoni, a Splićanke su u šestom pokušaju ove sezone uspjele napokon svladati riječki sastav.

Poreč - Azena 3:2
I u drugom susretu polufinala između Azene i Poreča igrat će se treća utakmica. Poreč je u maratonskoj drugoj utakmici na domaćem parketu pobijedio Azenu 3:2 i izborio treći ogled.

Utakmica u Rijeci bila je najava da Split ima što tražiti. Rijeka je imala 2:1 u setovima, ali nakon gubitka četvrte dionice u petom setu Splićanke su pobjegle na 5:1, a zatim 9:4, te 13:6 i riječke odbojkašice nisu dobile priliku za povratak. Pobjednički poen za Split ostvarila je Charuk.

Rijeka je krenula u utakmicu s vodstvom 5:2, ali domaćin je brzo uhvatio priključak, te u samoj završnici se odvojio, te osvojio prvu dionicu.

Drugi set ponudio je infarktnu završnicu. Mogao je Split povesti 2:0 u setovima, ali domaće odbojkašice nisu iskoristile set loptu kod 24:23 i 26:25. Preokret u završnici dao je Riječankama veliku dozu samopouzdanja, serijom 6:0 u trećem setu stigle su do 15:9 i tako smirili domaćina.

Ipak, u četvrtom setu izdržale su do polovice seta, Split je na drugu tehničku minutu otišao s prednošću 16:13 i tako trasirao put u peti set i treću utakmicu polufinala.