Superliga: Riječanke ostvarile važnu pobjedu u borbi za ostanak

Subota, 28. siječnja 2023. 21:51 Napisao/la  SC

Odbojkašice Rijeke osvojile na Trsatu važne bodove nakon 107 minuta igre protiv ekipe Brda

Superliga odbojkašca - 13. kolo

RIJEKA CO – BRDA 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:23)

Dvorana mladosti. Gledatelja 100

Suci: Igor Pihler, Tajana Kramar Šandl

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić, Sluga, Vekić, Smojver, Trcol, Popić, Francetić, Brkičić, Gregorović, Aleksa (L), Pavačić, Ščekić.

BRDA: Vladušić, Tomičić, Radić (L), T. Vranković, Richleva, Barać, Ugrin (L), B. Vranković, Maretić, Delić, Bogdanović, Čagalj.

Odbojkašice Rijeke osvojile su važne bodove nakon 107 minuta igre protiv ekipe Brda, pobjeda protiv zadnjeplasirane ekipe nametnula se prije utakmice kao imperativ u borbi za ostanak.

U prvom setu Riječanke su bile stabilnije od gošći u igri s puno obostranih pogrešaka, vodile su praktički od početka seta. Ključnom se pokazala serija servisa Tee Pavačić uz dva asa, kada su domaće igračice od 8:8 stigle do prednosti 15:8.

U drugom setu Riječanke imale problema na prijemu servisa, stalno su pokušavale stići zaostatak od poena, dva... Mara Štiglić prolazom je spasila prvu set loptu kod 22:24, drugu Riječanke nisu uspjele spasiti.

U trećem setu popravio se prijem dovoljno da bi Riječanke većim dijelom vodile, presudnu razliku u napadu je radila Mara Štiglić s nekoliko lucidnih poteza.

U četvrtom setu pobjeda se činila izvjesnom zbog sigurnog vodstva (20:14), ali splitska ekipa nije se htjela olako predati, stisnule su gošće i uspjele izjednačiti (22:22).

Više od toga nisu mogle, Mara Štiglić iskoristila je drugu meč-loptu za važnu pobjedu.