Interliga: Odbojkašice Rijeke za samo 64 minute pobijedile Split i upisale treću pobjedu

Srijeda, 14. studenog 2012. 20:44 Napisao/la  SC

Zaostala utakmica 2. kola: Split 1700 - Rijeka 0:3 (16:25, 20:25, 11:25)

Interliga odbojkašica

SPLIT 1700 - RIJEKA 0:3

Zaostala utakmica 2. kola: Split 1700 - Rijeka 0:3 (16:25, 20:25, 11:25). Dvorana Gripe. Suci: Kramar Šandl i Vedriš (oboje Zagreb).

SPLIT 1700: Klarić (L), Pejković, Pivac 5, Jarmoc 6, Maretić, Vukasović 4, Prkačin 1, Balajić, Rusčić, Glavinić 1, Anđelić 15.

RIJEKA: Došen (L), Zdrilić 10, Šćulac 6, Savić, Mioč 3, Kalebić 7, Pešut 15, Brčić 3.

Odbojkašice Rijeke upisale su treću pobjedu u Interligi slavivši na gostovanju kod Splita 1700 3:0 za samo 64 minute. Iako je riječki sastav bitno oslabljen radi niza ozljeda, Splićanke ove sezone nemaju objektivno što tražiti u Intreligi. Naime, splitski sastav ove godine igra u bitno izmijenjenom i pomlađenom sastavu kojemu je ovo bio sedmi poraz bez osvojenog seta u Interligi.

S obzirom na probleme s ozljedama Riječankama je ova utakmica došla u pravo vrijeme jer i oslabljeni riječki sastav bio je prejak za Split. Izabranice Igora Lovrinova u pravilu su se na početku seta odvojile (5:8, 4:8, 2:8). Riječanke su tako u prvoj dionici na drugoj tehničkoj minuti odmora imale vodstvo 7:16, a u trećoj čak jedanaest poena prednosti (5:16).

Split 1700 zaprijetio je jedino u drugoj dionici kada je priključak zadržao do 19:21, ali više od toga nije mogao. Domaćin se uglavnom oslanjao na Danijelu Anđelić koja je na kraju sakupila 15 poena, koliko je imala i Tea Pešut u riječkim redovima.