Subota, 12. siječnja 2013. 19:00 Napisao/la  M. B.

Utakmica 14. kola: Slavia - Rijeka 0:3 (21:25, 19:25, 15:25)

Interliga odbojkašica

SLAVIA - RIJEKA 0:3

Utakmica 14. kola: Slavia - Rijeka 0:3 (21:25, 19:25, 15:25). Dvorana Mladost. Suci: Adler i Eva (oba Mađarska).

SLAVIA: Kuciakova 11, Mitrengova 3, Sikelova, Salanciova 2, Smatanikova, Kosova 7, Snopkova, Herelova 8, Pistekalova 1, Golitkova 11, Contofalska, Hinzellerova (L).

RIJEKA: Pilepić 7, Zdrilić 8, Magdić 10, Pešut 12, Šćulac 1, Mioč (L), Brčić 4, Kalebić 11.

Odbojkašice Rijeke ostvarile su vrijednu pobjedu na gostovanju kod Slavije iz Bratislave. Nakon što su u petak ekspresno izgubile od SVS Posta u Beču, izabranice Igora Lovrinova ovoga puta su pokazale potpuno drugo lice uzvrativši Slaviji za poraz na domaćem terenu u prvom dijelu sezone.

O odlično igri Riječanki svjedoči podatak da su u sva tri seta već na drugoj tehničkoj minutu odmora imale osjetnu prednost (9:16, 8:16, 13:21). Još je impresivnije bilo otvaranje Rijeke koja je povela 8:0 u prvom setu. Najučinkovitija u redovima Rijeke bila je Tea Pešut s 12 poena.