Challenge kup: Riječanke dočekuju Baki i nadaju se dobrom otporu

Utorak, 07. veljače 2012. 18:36 Napisao  Marko Babić

Baki je kvalitetnija ekipa od Rijeke i nakon poraza Riječanki u prvom susretu teško je očekivati nešto više od dostojnog otpora na domaćem parketu

Odbojkašice Rijeke u srijedu od 18 sati dočekat će Baki  iz Azerbajdžana u uzvratnom susretu osmine finala Challenge kupa. Bit će to gotovo sigurno oproštaj od Europe nakon što su izabranice Igora Lovrinova prošlog tjedna na gostovanju poražene 0:3. Doduše, Riječanke ne moraju loviti nikakvu set ili poen razliku, bilokakva pobjeda bi im omogućila zlatni set preko kojeg su i eliminirale prva dva protivnika u prvom kolu.

Ipak, Baki je nekoliko stepenica iznad Istresa i teško je očekivati nešto više od dostojnog otpora na domaćem parketu. Challenge kup je ionako bila jedna lijepa priča u kojoj je Rijeka s mladim sastavom preskočila dvije stepenice jednog europskog kupa, pa makar on bio i najslabiji.