CEV KUP ODBOJKAŠICA

HAOK Rijeka uvjerljivo poražena kod Volley Koniza

Srijeda, 24. listopada 2012. 22:58 Napisao/la  SC

Volley Koniz - HAOK Rijeka 3:0 (25:11, 25:23, 25:15). Švicarske su u tri seta dokazale da su bolja ekipa

VOLLEY KONIZ - HAOK RIJEKA 3:0

Prva utakmica šesnaestine finala CEV kupa: Volley Koniz - HAOK Rijeka 3:0 (25:11, 25:23, 25:15).  Dvorana Wankdorfhlle. Suci: Zuidberg (Nizozemska), Frigne (Belgija).

VOLLEY KONIZ: Ferreira, Kubinova, Jenkins, Bulliard, Alves Cassemiro, Schafflutzel, Wigger, Pauli, Schulz, Svobodnikova, Moffett, Kronenberg.

RIJEKA: Došen, Zdrilić, Šćulac, Savić, Mioč, Kalebić, Magdić, Pešut, Car, Brčić.

Odbojkašice Rijeke uvjerljivo su poražene na gostovanju u Bernu kod Volley Koniza u provoj utakmici šesnaestine finala CEV kupa. Švicarske su u tri seta dokazale da su bolja ekipa, legija stranaca u Konizu bila je prevelik zalogaj za gošće.

Domaće odbojkašice nevjerojatnom lakoćom su odradile prvi set, izabranice Igora Lovrinova trgnule su se u nastavku. Drugi set bio je drugačija priča, Rijeka je vodila većinu dionice, a gošće su zaostatak sustigle kod 20:20. Igralo se poen za poen, ali na kraju su Švicarke udvostručile prednost i tako si olakšale put prema uvjerljivoj pobjedi.