PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka izgubila prvenstvenu utakmicu nakon tri godine!

Subota, 02. ožujka 2013. 21:25 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Poreč - Rijeka CO 3:2. Prije gostovanja u Poreču, Rijeka je poražena u travnju 2010. kod Mladosti

Prva liga odbojkašica

POREČ - RIJEKA CO 3:2

Utakmica 3. kola Prve skupine: Poreč - Rijeka 3:2 (25:19, 14:25, 13:25, 25:21, 16:14). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 300. Suci: Miroslav Milinović i Tamara Kramar Šandl (oboje Zagreb).

POREČ: Sain (L), Pahović, Zahirović (L), Sumić, Brletić, Miloš, Mostahinić, Burilo, Šaini, Rupčić, Žužić, Novosel.

RIJEKA CO: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Magdić, Pešut, Šćulac, Mioč, Brčić, Kalebić, Sušić.

Odbojkašice Rijeka Croatia osiguranja poražene su na gostovanju u Poreču! Riječke odbojkašice doživjele su tako prvi prvenstveni poraz nakon tri godine i druge utakmice polufinala doigravanja protiv Mladosti u sezoni 2009./2010! Poreč je tako pokazao da bi ovo prvenstvo moglo biti zanimljivo, iako ovaj poraz neće vjerojatno previše uzdrmati Riječanke, a ako se trebao dogoditi, bolje da je stigao u ovoj fazi.

Nakon gubitka prve dionice, izabranice Igora Lovrinova lako su riješile drugi i treći set u svoju korist, ali nisu uspjele zadržati taj ritam.

Poreč je u petom setu poveo 6:4, Rijeka se vratila povevši 8:7. Domaćin se nije predavao i uskoro je na semaforu stajalo 11:8. Kod 14:13 imale su prvu meč loptu koju je spasila Katarina Pilepić, ali Brletić i Žužić su blokom realizirale drugu kod 15:14.