Talijansko odbojkaško prvenstvo: Sjajna Samanta Fabris upisala 18 poena u pobjedi Chierija u Bergamu

Nedjelja, 06. siječnja 2013. 11:28 Napisao/la  M. B.

Utakmica 12. kola: Foppapedreti - Duck Farm Chieri 2:3 (25:14, 26:28, 22:25, 25:12, 12:15). Bila je to emotivna utakmica za legendu talijanske odbojke Francesu Piccinini koja je od 1999. godine do lani nosila dres Foppapedretija

Talijansko prvenstvo odbojkašica

FOPPAPEDRETI - DUCK FARM CHIERI 2:3

Utakmica 12. kola: Foppapedreti - Duck Farm Chieri 2:3 (25:14, 26:28, 22:25, 25:12, 12:15). Pala Norda. Gledatelja: 2.800. Suci: Matteo Cipolla i Massimo Florian.

FOPPAPEDRETI: Klisura, Bruno, Crimes 15, Brown 11, Weiss 3, Blagojević 13, Merlo (L), Di Iulio 21, Devetag 2, Diouf 10, Balboni, Zambelli 6.

DUCK FARM CHIERI: Borgogno, Bechis 3, Sirressi (L), Potokar, Guiggi 9, Ravetta 2, Fernandez 6, Vietti, Piccinini 18, Fabris 18, Zauri, Vindevoghel 13.

Odbojkašice Duck Farm Chierija slavile su na gostovanju u Bergamu kod Foppapedretija 3:2 u 12. kolu talijanskog prvenstva, a sjajnu utakmicu odigrala je Samanta Fabris, bivša igračica Rijeke, upisavši 18 poena. Samanta nije igrala u prvom setu i dobila je priliku tek u nastavku, te je uz Francescu Piccinini bila najefikasnija igračica.

Bila je to posebno emotivna utakmica za legendu talijanske odbojke Francesu Piccinini koja je od 1999. godine do prošle godine nosila upravo dres ekipe iz Bergama i u tom periodu osvojila veliki broj trofeja, među kojima čak četiri naslova europskog prvaka. Francesca je na domaćem terenu toplo dočekana uz prigodne darove i dres.

Inače, zanimljiv podatak je da je ekipa iz Bergama izgubila utakmicu iako je osvojila 110, a gošće 94 poena.