Prva liga odbojkaša: Opatija pobijedila Croatiju u derbiju začelja

Nedjelja, 09. veljače 2014. 22:52 Napisao  Marko Babić

Utakmica 8. kola: Opatija - Croatia 3:2 (22:25, 27:25, 20:25, 25:16, 15:12). Utakmici je prisustvovao i Zdeslav Barać, predsjednik Hrvatske odbojkaške udruge

Prva liga odbojkaša

OPATIJA - CROATIA 3:2

Utakmica 8. kola: Opatija - Croatia 3:2 (22:25, 27:25, 20:25, 25:16, 15:12). Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 50.  Suci: Niessner i Stipaničev. Delegat: Dušan Branković (svi Rijeka).

OPATIJA: Košak, Aganović, Poščić, Osojnak, Petrović, Brnčić, Dukić, Vujović, Čule, Keller, Trifunović, Bradić.

CROATIA: Marić, Kovač, Budja, Marelić, Matić, Totaj, Cota, Herceg, Vidović, Jugo.

Odbojkaši Opatije pobijedili su Croatiju i dohvatili su nedjeljnog suparnika na ljestvici. Opatijci su u derbiju začelja došli do dva vrijedna boda u utakmici u kojoj su isto tako lako mogli ostati bez ijednog boda. Utakmici je prisustvovao i Zdeslav Barać, predsjednik Hrvatske odbojkaške udruge.

Opatija je u petom setu povela 9:5 nakon pogreške Juga, ali Croatia je ubrzo mini serijom stigla na 10:10. Dukić je riješio napad za 12:11, a najbolji igrač Opatije, uz Luku Osojnaka, u idućem poenu spretnim blokom jednom rukom donio je 13:11 i otvorio put prema pobjedi.

Opatijci su susret otvorili serijom 3:0, ali su isto tako ispustili prednost. Ništa u igri Opatijaca nije dalo naslutiti da mogu parirati gostima koji su u drugom setu imali prednost 8:13 i 14:18. Onda je na početni udarac stigao Sandro Dukić koji je nizom sjajnih servisa donio Opatiji prednost 22:19. Ali za domaćin ništa nije išlo jednostavno, imali su 24:22, ali gosti su se uspjeli vratiti. Domaćin je na kraju ima dovoljno mirnoće da uzme drugu dionicu.

Opatija je u trećem setu imala prednost 9:6, ali uslijedio je pad koji je doveo do vodstva gostiju 16:20. Sve što su loše napravili u toj dionici, Opatijci su popravili u četvrtom setu kada je proradio domaći blok kojim je slomljen otpor gostiju (20:9).