1. liga odbojkaša: Opatija osvojila bod protiv Varaždina, Rijeka - Karlovac 0:3

Subota, 30. studenog 2013. 21:09 Napisao/la  M. B.

Utakmica 9. kola: Opatija - Varaždin 2:3, Rijeka - Karlovac 0:3

Prva liga odbojkaša, druga jakosna skupina

OPATIJA - VARAŽDIN 2:3

Utakmica 9. kola: Opatija - Varaždin 2:3 (25:23, 20:25, 15:25, 25:23, 6:15). Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 20. Suci: Kranjc i Vedriš.

OPATIJA: Trifunović, Osojnak, Slavić, Paris, Petrović, Brnčić,  Aganović, Brnčić, Keller, Dukić, Košak.

VARAŽDIN: Rajić, Cvrkalj, Mirković, Strelec, Modrić, Somođi, Ivančić, Todorović, Jošić, Silić.

Odbojkaši Opatije poraženi su od Varaždina nakon pet setova u utakmici u kojoj domaćin može žaliti što nije iskoristio priliku za drugu pobjedu, dok gosti mogu žaliti da prije nisu riješili susret u svoju korist, najviše zahvaljujući nevjerojatnim tehničkim pogreškama u trenucima kada su trebali slomiti protivnika.

Opatija može biti zadovoljna bodom, mlada ekipa je u stvaranju, a pritom nisu imali na rasplaganju Luku Vrkića, prvog tehničara koji je bio odsutan zbog privatnih obaveza.

Neiskustvo se posebno osjetilo u petom setu, a nedostajalo je i malo sreće. Kod 1:1 Dukić je na mreži spustio jednu loptu u teren, ali glavni sudac Kranjc pokazao je da je odbojkaš Opatije igrao preko mreže i dodijelio poen gostima. U tom trenutku krenuo je pad domaćina koji su na promjenu strana otišli sa zaostatkom 3:8 i to nisu mogli nadoknaditi.

S druge strane bod domaćina je vrijedniji kada se uzme u obzir da nisu posustali nakon što su relativno lako izgubili treću dionicu. Kod 22:22 u četvrtom setu Dukić je prošao u napadu, a isti igrač najzaslužniji je za dvije set lopte nakon što je sjajnom reakcijom spasio jednu loptu u polju. Brnčić je jakim smečom iskoristio drugu set loptu i tako zaključio četvrti set.

RIJEKA - KARLOVAC 0:3

Utakmica 9. kola: Rijeka – Karlovac 0:3 (30:32, 19:25, 23:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Franolić i Mikulić (oba Zagreb). Delegat: Branković (Rijeka).

RIJEKA: L. Lasić 8, Krmpotić, Jurčević, Jurišić 14, Hrabrov 16, Komosar 6, Lavić, Blagaić, J. Lasić 2,  D. Lasić 2, Sušanj 2, Smiljanić (L).

KARLOVAC:  Lipnik (L), Ličina, Stipanović, D. Jakšić 8, K. Gojak 1, Bradić 6, Blauhorn 7, Belan, Šćulija 15, F. Jakšić, B. Gojak (L), Janjanin 17.

Napad poeni: Rijeka 41, Karlovac 36. Blok poeni: Rijeka 7, Karlovac 13. Servis poeni: Rijeka 1, Karlovac 4. Servis pogreške: Rijeka 7, Karlovac 2.  Neforsirane pogreške: Rijeka 19, Karlovac 18.

Odbojkaši Rijeke izgubili su od Karlovca i propustili priliku zasjeti na vrh Druge jakosne skupine i tako okruniti odličan tjedan u kojem su izborili plasman na Final Four Kupa Hrvatske.

Meč je prelomljen u prvom setu koji je trajao 40 minuta, a u kojem su gosti iskoristili tek 12. setu loptu. Rijeka je ponovo pokazala dva lica, ono bolje bilo je u završnici seta kada su domaći odbojkaši nadoknadili 17:24 i serijom 8:0 stigli do set lopte! Ipak, prekokret nije bio potpun, Karlovac je poveo i ostale setove nešto lakše riješio u svoju korist.