MOK Rijeka u Rovinju traži pobjedu 3:0, Riječanke u nedjelju kod Azene u borbi za prvo mjesto

Petak, 15. ožujka 2013. 10:29 Napisao/la  M. B.

MOK Rijeka u slučaju pobjede nad Rovinjem od 3:0 dolazi na drugo mjesto uoči posljednjeg kola. U slučaju slavlja 3:1 Rovinj će i dalje zadržati drugu poziciju koja vodi u doigravanje zbog boljeg set količnik

Odbojkaški vikend u prvenstvu Hrvatske donosi nekoliko zanimljivih ogleda. Odbojkaši Rijeke u subotu od 18 sati gostuju kod Rovinja, aktualnog pobjednika Kupa Hrvatske kojega su nedavno na domaćem parketu svladali 3:0. Iako je u igri još mnogo kombinacija Rijeka bi zapravo trebala slaviti 3:0 u preostale dvije utakmice protiv Rovinja i Centrometala da bi na kraju preskočila Rovinj i izborila doigravanje. Rijeka trenutno za Rovinjem zaostaje tri boda i ima slabiji set količnik. Naime, Rovinj je u posljednjem kolu svladao Centrometal 3:0 i tako dodatno otežao posao izabranicima Velimira Liverića, dok u posljednjem kolu gostuje kod Vukovara i nemoguće je očekivati da domaćin može oduzeti i set budući da Vukovarci prošli tjedan zbog financijskih problema nisu doputovali u Rijeku na utakmicu.

Ako Rijeka pobijedi Rovinj 3:0 imati će set količnik 1,33, dok će Rovinj isti imati 1,29. Naravno, budući da se očekuje da će Rovinj u posljednjem kolu svladati Vukovar 3:0, onda Rijeka mora ostvariti isti rezultat i protiv Centrometala. U slučaju da Rijeka slavi u Rovinju 3:1 onda će imati set količnik 1,26, a Rovinj 1,35 i izabranici Velimira Liverića moraju se nadati u čudo u posljednjem kolu.

Zanimljiv ogled na rasporedu je i u nedjelju od 18 sati kada odbojkašice Rijeke gostuju kod Azene u reprizi finala Kupa Hrvatske. Rijeka trenuto ima 10, a Azena devet bodova tako da će pobjednik napraviti korak prema osiguranju prvog mjesta uoči doigravanja. Rijeka je u prvenstvenom ogledu prije tri tjedna slavila 3:0 na domaćem parketu.

Kod odbojkaša u drugoj jakosnoj skupini sve je odlučeno, Gornja Vežica i Split napuštaju Prvu ligu tako da subotnji ogledi Šibenika i Opatije (20.30) i Gornje Vežice i Splita (D. mladosti, 18) nemaju rezultatski značaj.

Isto vrijedi i za lokalni derbi između Grobničana i Kostrene (19) koji će se u subotu odigrati u dvorani na Mavrincima. Grobničan se praktički oprostio od Prve lige, a Kostrena osigurala ostanak.