Superliga: Odbojkaši Rijeke nakon pet setova svladali osječku Mursu

Subota, 20. listopada 2018. 20:28 Napisao/la  SC

RIJEKA - MURSA 3:2 (25:17, 25:20, 20:25, 24:26, 15:8)

Dvorana mladosti.

Suci: Kramar Šandl i Vedriš (oboje Zagreb). Delegat: Niessner (Rijeka)

RIJEKA: Pavlović, Stanić, Ličina 3, Lešić, Jurišić 10, Osojnak 20, Krmpotić 3, Lasić 12, Banko, Janjanin, Bogdanović 23, Smiljanić (L), Jurčević (L), Colnar.

MURSA: Bešlić, Brandić 11, Ilić 14, Kraljević, Gubić 4, K. Šućur 9, Šimunić 10, J. Šućur 2, Odobašić 1, Stanković 16.

Riječani su nakon 40 minuta imali 2:0 u setovima. U trećem setu Velimir Liverić je probao odmoriti glavne igrače te su Osječani počeli stvarati razliku. Iako su domaći došli do 19:21 nisu uspjeli preokrenuti set u svoju korist.

U četvrtom setu domaći su imali 17:12, a zatim i 20:16, ali upornost Osječana se isplatila te su iskoristili drugu set loptu nakon što je Osojnak kod 24:25 tešku loptu poslao u mrežu.

U peti set riječki odbojkaši raspoloženo kreću, a nakon 9:6 Luka Lasić je smirio goste.

Uslijedila su tri poena Davora Bogdanovića koji je donio pobjedu domaćima.

Inače, Davoro otac Zvonimir trener je Murse.