ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA

MOK Rijeka izbacio favorizirani Rovinj

Petak, 30. ožujka 2012. 21:13 Napisao  Marko Babić

Rijeka - Rovinj 3:1. Raspoloženi navijači dali su dodatni štimung i vjetar u leđa odbojkašima.  U polufinalu Riječane čeka Mladost

Rijeka - Rovinj 3:1

Druga utakmica četvrtfinala doigravanja za prvaka odbojkaša: Rijeka - Rovinj 3:1 (25:23, 26:24, 24:26, 25:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 350. Suci: Milinović (Zagreb), Kranjc (Karlovac).

RIJEKA: Krmpotić 1, Branković 1, Jurišić 13, Hrabrov, Jozić, Pečenković 27, Cibić 5, Srdoč 19, Smiljanić (L), D. Lasić 2, Jurčević (L), Dorić.

ROVINJ: Marijanović, Garić-Bissi, Venier 4, Demirović 14, Ivanić 9, Žufić 2, Sošić 9, Išek 17, Tavas, Kresina, Ivanković 2.

Napad poeni: Rijeka 55, Rovinj 45. Blok poeni: Rijeka 5, Rovinj 8. Servis poeni: Rijeka 8, Rovinj 5. Neforsirane pogreške: Rijeka 15, Rovinj 15. Servis pogreške: Rijeka 15, Rovinj 15.

Odbojkaši Rijeke ostvarili su veliki uspjeh svladavši Rovinj u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja osiguravši plasman među četiri najbolje ekipe gdje ih sada čeka zagrebačka Mladost. Riječani su izbacili favoriziranog suparnika koji ih je uoči doigravanja svladao u četiri međusobna ogleda i prvi dio sezone okončao je na prvom mjestu. Živnula je u petak navečer Dvorana mladosti, raspoloženi navijači dali su dodatni štimung i vjetar u leđa odbojkašima. Ali, kako su u petak navečer igrali nije im trebao vjetar u leđa, trebalo im je samo na kraju čestitati za veliku pobjedu.

Kada je Drago Lasić zakucao zadnju loptu u četvrtom setu, slavlje je i službeno moglo početi, a četvrti set najbolji je primjer mirnoće koje su Riječani imali. Naime, luda završnica treće dionice otišla je na stranu Rovinja. Kada je Dženan Pečenković u trećem setu prvim blokom domaćina u cijeloj utakmici donio prednost 17:13 činilo se da je protivnik slomljen. Ipak, gosti  su se malo, pomalo  vratili i u samoj završnici došli do dvije set lopte (22:24). Jednu je spasio Pečenković, a drugu je promašio Išek. Ipak, Šošić je donio treću setu loptu gostima, a sudac Milinović u narednom je poenu dosudio Brankoviću nošenu loptu i slavlje je moralo pričekati.

Ali četvrtu dionicu Riječani nisu mogli izgubiti. Proradio je toliko čekani blok, još kada je Cibić jednom prilikom sjajno nogom uhvatio loptu, a Srdoč prošao u napadu za 11:6 bilo je jasno da za goste nema povratka. Sve je začinio Daniel Jurišić s dva odlična, uzastopna bloka.

Riječani su nevjerojatno smireno ušli u utakmicu, odličan prijem olakašao je posao tehničaru Brankoviću tako da su domaći odbojkaši bez većih problema prolazili u napadu. Zapravo podatak da su kod rezutata 6:6 gostujući odbojkaši pet poena zaradili zahvaljujući pogrešakama Riječana (četiri servisa, jedna pogreška iz igre), sve govori. Jednom kada su izabranici Velimira Liverića uhvatili kontrolu nad početnim udarcem, a Rovinj dodao pokoju pogrešku rezultat je bio više obećavajućih 18:14. Ipak, teško je bilo očekivati da će set proći bez pada koncentracije, tako je Rovinj preko nakon nekoliko dobrih obrana u polju, prvo preko Demirovića pa poenom Išeka stigao na 18:18.

Nakon novog napada Demirovića, Rovinj je stigao tek do drugog vodstva u prvom setu (20:21), ali već u idućem poenu napadač Rovinja pogriješio je na početnom udarcu. Uslijedila je odlična obrana Rijeke u polju, poeni Srdoča i Pečenkovića, te nova pogreška Demirovića i tri set lopte za domaćine (24:21). Istrani su spasili prve dvije, a onda je Pečenković zaključio prvu dionicu u korist Rijeke.

Drugi set pripao je Dženanu Pečenkoviću koji je sjajno prolazio u svim situacijama. No, naravno uvijek je postojala vjerojatnost da će gostujući odbojkaši jednom uspjeti zastaviti provjerenu kombinaciju. Dogodilo se to u najgori mogući trenutak, Demirović je blokirao Pečenkovića kod 24:24 i donio Rovinju set loptu. No, Riječani su bili uporni, ponovo je Pečenković prošao, a onda je na scenu stupio Igor Srdoč. Riječki napadač s dva je nezaustavljiva servisa donio drugu dionicu i dignuo publiku na noge.