Subota, 01. ožujka 2014. 19:46 Napisao/la  M. B.

Utakmica 11. kola: Zadar - Rijeka 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:20)

Prva liga odbojkaša

ZADAR - RIJEKA 3:1

Utakmica 11. kola, 3. skupina: Zadar - Rijeka 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:20). Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Franolić i Adamek (obojica Zagreb).

ZADAR: Lučić, Belić, Pavić, Čavrag, Surać, Karamarko, Baričić, Kokić, Lo. Babić, Grubišić, Frleta, Kvartuč.

RIJEKA: Lasić, Lu. Babić, Komosar, Đulović, J. Lasić, Jozić, Lešić, Smiljanić, Dorić, Sušanj, Jurčević.

Odbojkaši Rijeke poraženi su u Zadru i tako su izgubili važne bodove u borbi za prvo mjesto u trećoj jakosnoj skupini. No, puno važnije Riječani su ostali bez najboljeg igrača Danijela Jurišića koji je vratio stvari, zahvalio se na suradnji i više neće igrati za riječki sastav. Jurišić je potvrdio da je već bio najavio odlazak kada momčad osigura plasman u Prvu jakosnu skupinu što su Riječani već i napravili.

- Da istina je, više neću igrati za Rijeku. Zasad prestajem igrati odbojku, što će biti kasnije, ne znam, kratko je poručio Danijel Jurišić.

Zadrani su iskoristili svoju priliku i upisali nova tri boda. Riječani su pak pali nakon prve dionice. U drugom setu domaćin je kod 18:17 imao seriju 3:0 i tako slomio otpor gostiju. Nakon gubitka treće dionice, Riječani su u četvrtom setu imali 20:19 u završnici, ali je domaćin serijom 6:0 stigao do pobjede.