Prva liga: Odbojkaši Rijeke pobijedili Karlovac, u doigravanju protiv kaštelanske Mladosti

Subota, 08. ožujka 2014. 18:46 Napisao  Marko Babić

Utakmica 12. kola Prve lige odbojkaša: Rijeka – Karlovac 3:1 (28:26, 23:25, 26:24, 25:15)

Prva liga odbojkaša

RIJEKA - KARLOVAC 3:1

Utakmica 12. kola Prve lige odbojkaša: Rijeka – Karlovac 3:1 (28:26, 23:25, 26:24, 25:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 20. Suci: Brlas i Tota (oba Rijeka). Delegat: Branković (Rijeka).

RIJEKA: L. Lasić 10, Babić, Smiljanić, Lavić 3, Đulović, J. Lasić 14, Jozić, Lešić, D. Lasić 20, Dorić 21, Sušanj 4, Jurčević (L).

KARLOVAC: Mudrovčić 4, Lipnik (L), Ličina 6, Blažević, Jakšić 8, Blauhorn 8, Belan 3, Šćulija 4, Jakšić, Gojak (L), Janjanin 20, Čiković 9.

Napad poeni: Rijeka 59, Karlovac 46. Blok poeni: Rijeka 6, Karlovac 13. Servis poeni: Rijeka 7, Karlovac 2. Servis pogreške: Rijeka 11, Karlovac 8. Neforsirane pogreške: Rijeka 13, Karlovac 21.

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Karlovac u zanimljivom ogledu koji nije imao nikakav rezultatski značaj budući da su obje momčadi osigurale plasman u Prvu jakosnu skupinu, a Riječani su porazom u Zadru izgubili mogućnost da preskoče Karlovac na ljestvici i dohvate sedmo mjesto koje bi im umjesto kaštelanske Mladosti donijelo zagrebačku Mladost u četvrtfinalu doigravanja. Velimir Liverić iskoristio je ovu utakmicu za uigravanje momčadi koja je ostala bez najboljeg igrača Danijela Jurišića koji je napustio klub.

Utakmica između Rijeke i Karlovca ponudila je mnoge preokrete i zanimljivosti. U trenucima kada se činilo da će se jedna momčad odvojiti i lako osvojiti set, stvari bi se zakomplicirale. Jedino je domaćin u četvrtom setu uspio serijom na servis Jakše Dorića pobjeći na 16:7. Bila je to serija domaćina 11:1.

Posebno zanimljiv bio je kraj prvog seta u kojem su gosti imali 15:20 i 20:24, te u djelovali puno sigurnije dom riječke ekipe. Uslijedila je sjajna domaća serija 4:0. Karlovac ukupno nije iskoristio šest set lopti, a Rijeka je svoju prvu realizirala blokom Luke Lasića. I druga dionica ponudila je zanimljiv kraj, gosti su imali 16:19, a kod 22:23 Dorić nije uspio iskoristiti priliku u napadu i gosti su uskoro izjednačili rezultat.

Treći set Karlovac je otvorio serijom 3:0 i držao je rezultatsku prednost sve do 17:18. Luka Lasić prvo je dobro reagirao na mreži, a onda blokom donio 19:18. Imao je Karlovac ponovo 19:20, a onda su Riječani otišli na 24:22. Ali ni to nije bilo dovoljno, Karlovčani su izblokirali Jozu Lasića i stigli na 24:24. Na kraju je u domaćim redovima bilo dovoljno smirenosti da privedu dionicu kraju.