PRVA LIGA ODBOJKAŠA

MOK Rijeka poražena u Rovinju, Opatija u Daruvaru

Subota, 20. listopada 2012. 19:55 Napisao/la  SC

Rovinj - Rijeka 3:1 (23:25, 26:24, 25:16, 25:15), Daruvar - Opatija 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Prva liga odbojkaša

ROVINJ - RIJEKA 3:1

Utakmica 3. kola Prve lige odbojkaša - prva jakosna skupina: Rovinj - Rijeka 3:1 (23:25, 26:24, 25:16, 25:15) .  Dvorana Valbruna. Gledatelja 200. Suci: Fikret Bajrić i Ksenija Jurković (oboje Sisak).

ROVINJ: Jovanović, Brajković, Mikša, Preden, Demirović, Kuhar, Sošić, Išek, Peršić (L), Nikačević, Arapović, Ivanković.

RIJEKA: L. Lasić, Branković, Jurišić, Hrabrov, Cibić, Josić, Lešić, D. Lasić, Dorić, Sušanj, Smiljanić (L), Jurčević (L).

Daruvar - Opatija 3:0
Odbojkaši Opatije upisali su novi poraz na gostovanju kod Daruvara 0:3 (20:25, 22:25, 19:25) u 3. kolu Prve lige, druga jakosna skupina. Izabranici Vladimira Brnečića nisu imali rješenja za domaći sastav koji nakon tri kola ima stopostotni učinak.

Odbojkaši Rijeke i nakon gostovanja u Rovinju ne znaju za pobjedu u prvenstvu. Riječani su drugi poraz doživjeli u utakmici u kojoj se domaćin pokazao čvršćim i koncentriranijim protivnikom. Riječani su prvi set dobro otvorili i na drugoj tehničkoj minuti odmora imali su vodstvo 16:11, a Rovinj se vratio u igru na 17:17. Ipak, izabranci Velimira Liverića u završnici su uspjeli steći početnu prednost.

I drugu dionicu gosti su dobro otvorili, a dobra igra je rezultirala vodstvom Rijeke 22:17. Umjesto da mirno privedu dionicu kraju Riječani su omogućili domaćinu da se vrati u utakmicu. Izabranici Velimira Liverića propustili su dvije set lopte kod 22:24. Gubitak druge dionice ostavio je traga kod gostujućih odbojkaša, Rovinj je kod 11:11 u trećoj dionici pobjegao na 18:13 i tako riješio set. Za Riječane više nije bilo povratka u četvrtoj dionici.