PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Rijeka - Mladost 0:3, G. Vežica slavila u Splitu

Subota, 10. studenog 2012. 19:33 Napisao  Marko Babić

Utakmica 6. kola: Rijeka - Mladost 0:3,  Split - Gornja Vežica 1:3,  Opatija – Zagreb 0:3

RIJEKA - MLADOST 0:3

Utakmica 6. kola Prve lige, prva jakosna skupina: Rijeka - Mladost 0:3 (21:25, 24:26, 18:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 70. Suci: Pavičić (Sisak), Poropat (Rovinj).

RIJEKA: L. Lasić 7, Branković, Jurišić 13, Hrabrov 1, Bradarić 3, Cibić 8, Jozić, D. Lasić 3, Dorić 5, Sušanj 4, Smiljanić, Jurčević (L).

MLADOST: Čičković 9, Marino Marelić, Marko Marelić 3, Nojić 15, Martinko, Mrazukić (L), Zimakijević (L), Sedlaček 6, Mudrovčić 9, Peterlin 6, Osmokrović, Bingula 2.

Napad poeni: Rijeka 38, Mladost 35.

Blok poeni: Rijeka 4, Mladost 7.

Servis poeni: Rijeka 2, Mladost 3.

Neforsirane pogreške: Rijeka 17, Mladost 7.

Servis pogreške: Rijeka 8, Mladost 12.

Doping kontrola na Trsatu
Predstavnici Hrvatskog zavoda za toksikologiju i antidoping ponovo su posjetili Dvoranu mladosti radi provođenja doping kontrole. Prvi put ove sezone na Trsatu su bili na utakmici Gornja Vežica - Zadar. Ovoga puta na doping kontrolu su morali Luka Lasić i Filip Hrabrov iz Rijeke, te Boris Osmokrović i Matej Mudrovčić iz Mladosti.

Odbojkaši Rijeke i dalje su bez pobjede u prvenstvu ove sezone, zagrebačka Mladost bila je ipak pretežak suparnik. Iako zagrebački sastav ima objektivno veću kvalitetu, Riječani su se dobro držali kroz utakmicu, posebice u drugom setu kada su mogli i izjednačiti rezultat da je bilo malo sreće i spretnosti.

Naime, Rijeka je u drugoj dionici djelovala da može parirati Mladosti, pritom je imala i vodstvo 14:12 koje nije uspjela povećati, a Mladost uhvatila priključak nakon servisa Čičkovića koji je zapeo za vrh mreže i pao na stranu Rijeke (14:14). Domaćin je opet uspio otvoriti malu prednost (16:14, 18:16), ali serija gostiju 3:0 vratila je Mladost u igru koja je ubrzo imala 19:22.

Domaćin se nije predao, nakon asa Bradarića bilo je 23:23, a Riječani nisu iskoristile tri kontre unutar jednog poena koji im je mogao donijeti set loptu. Nakon pogreške Dorića i napada Nojića, Mladost je udvostručila prednost i uz manje probleme u trećem setu privela susret kraju.

Riječani su solidnu igru pružili i u prvom setu, priključak su zadržali do 15:17, odnoson 18:20, ali tri pogreške Jurišića otvorile su gostima put prema prvoj dionici.

SPLIT - GORNJA VEŽICA 1:3

Utakmica 6. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Split - Gornja Vežica 1:3 (25:21, 22:25, 22:25, 23:25). SC Poljud. Gledatelja: 30. Suci: Hranić i Perić (Zagreb).

SPLIT: Karaula, Boras, Mat. Šimac, Veljan, Talijan, Željković, Sladić, Mar. Šimac.

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, S. Pervan, Rogić, Bradić, Šimičić, Grozdanić, Pujić.

Odbojkaši Gornje Vežice upisali su važne bodove u borbi za ostanak slavivši na gostovanju kod Splita 3:1. Osim važnih bodova treba naglasiti da je ovo bilo prvi put u povijesti da su Vežičani u Prvoj ligi osvojili tri boda!

Naime, prije nekoliko godina kada su igrali Prvu ligu Vežičani su pobijedili Mursu ali s rezultatom 3:2 tako da su osvojili dva boda.

OPATIJA - ZAGREB 0:3

Utakmica 6. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Opatija – Zagreb 0:3 (20:25, 20:25, 18:25). Dvorana Gorovo.Gledatelja: 50. Suci: Ramić (Sisak) i Ruba (Pula). Delegat: Dušan Branković (Rijeka).

OPATIJA: Vrkić 2, Brnčić 7, Đorđević 7, Osojnak 4, Lepšić, Petrović, Aničić, Čule, Jović 8, Dukić 16, Balen.

ZAGREB: Šimunić, Vujović 17, M. Bičvić, Glavica, Ivančić, Herceg 2, F. Bičvić, Mudrovčić 4, Totaj, Mišin 4, Zelenika 8, Teppert 10.

Neforsirane pogreške: Opatija 19, Zagreb 8. Servis pogreške: Opatija 11, Zagreb 6.

Odbojkaši Opatije poraženi su u ogledu sa Zagrebom, izabranicima Vladimira Brnečića bio je to četvrti posrtaj ove sezone. Nakon što je Gornja Vežica u prošlom kolu uzela Zagrebu dva seta, očekivalo se da  i Opatijci mogu zaprijetiti, ali gosti su se na kraju pokazali ipak kao prevelik zalogaj u ovom trenutku.