PRVA LIGA ODBOJKAŠA

MOK Rijeka poražen, Opatija slavila u Splitu

Subota, 06. listopada 2012. 20:52 Napisao  Marko Babić

Utakmica 1. kola Prve lige odbojkaša: Rijeka - Centrometal 2:3 (22:25, 26:28, 30:28, 25:21, 12:15)

RIJEKA - CENTROMETAL 2:3

Utakmica 1. kola Prve lige odbojkaša: Rijeka - Centrometal 2:3 (22:25, 26:28, 30:28, 25:21, 12:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Perić i Kramar Šandl (oboje Rijeka).

RIJEKA: L. Lasić 7, Krmpotić, Branković, Jurišić 29, Hrabrov 3, Bradarić 6, Cibić 14, Batista, D. Lasić 2, Dorić 6, Sušanj 3, Jurčević (L).

CENTROMETAL: Palinkaš 4, Puđa, Gotal 1, Vincek 19, Petran (L), T. Posavec, M. Posavec 10, Kurteš 21, Makarov 1, Vuk, Kovačević, Križanović 22.

Odbojkaši Rijeke poraženi su od Centrometala nakon iscrpljujuće utakmice protiv Centrometala. Utakmice ovih dvaju ekipa, posebice u Dvorani mladosti, u pravilu traju više od dva sata, a ni ovaj nije bio iznimka. Peti set bio je koban za riječki sastav. Naime, nakon što su nadoknadili 0:2 u setovima i u trećoj dionici spasili meč loptu, izabranici velimira Liverića u petoj dionici izdržali su do 8:8 kada su se gosti odvojili. Riječani su kod 11:12 imali priliku za povratak, ali je Mateo Bradarić poslao dvije lopte van granica igrališta, a odlični Pero Križanović zaključio je utakmicu.

Utakmica je ponudila nevjerojatan broj uspona i padova za obje ekipe. Gosti su bili nešto konkretniji u napadu, ali i Rijeka je imala svoje adute. Riječani su tako u završnici druge dionice imali set loptu kdo 26:25 i to nakon što je Drago Lasić blokom spasio gostujuću set loptu kod 24:25. Ipak, vidjelo se da su gosti iskusniji i uspjeli su u završnici doći do vodstva 2:0 u setovima.

Domaćin se nije predavao, a u trećoj dionici uslijedila je nova infarktna završnica. Riječani su iskoristili tek petu set loptu, a u međuvremenu su imali meč loptu kod 26:27, ali je nisu uspjeli realizirati nakon pogreške na mreži. Domaćin je tada zgrabio priliku i kontrolirao rezultat u četvrtom setu kojega je na kraju relativno mirno priveo kraju. I onda je uslijedila peta dionica u kojoj su iskusniji gosti uzeli ponuđeno i s time dva boda na otvaranju sezone.

SPLIT - OPATIJA 0:3

Utakmica 1. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Split - Opatija 0:3 (23:25, 17:25, 17:25). Dvorana Poljud. Gledatelja: 50. Suci: Juravić i Maričić.

SPLIT: Karaula, Boras, Reljan, Šimac, Talijan, Snabić, Ivković, Zeljković.

OPATIJA: Vrkić, Brnčić, Osojnak, Đorđević, Petrović, Brnečić, Aničić (L), Čule, Jović, Dukić.

Odbojkaši Opatije pobjedom u Splitu su otvorili novu sezonu. Izabranii Vladimira Brnečića imali su određenih problema jedino u prvom setu, no njihova pobjeda u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Split nije bio protivnik koji bi mogao ugroziti Opatiju, a činjenica da je susret traja sat vremena sve govori.