Srijeda, 21. studenog 2012. 21:18 Napisao  Marko Babić

Prva utakmica četvrtfinala: Rijeka - Mursa Osijek 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)

Kup Hrvatske

RIJEKA - MURSA OSIJEK 0:3

Prva utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske za odbojkaše: Rijeka - Mursa Osijek (21:25, 18:25, 18:25). Dvorana  mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Perić i Bingula (oba Zagreb). Delegat: Medač (Rijeka).

RIJEKA: Babić, Jurišić 19, Hrabrov 3, Bradarić 1, Cibić 8, Batista, Jozić, D. Lasić 3, Dorić, Sušanj 1, Jurčević (L).

MURSA OSIJEK: Celan 12, Suk, Marinović, Oršolić, Trusić, Prlić 15, K. Šućur 4, Vranješ 4, Ščerbakov 4, Puljić 12, J. Šućur.

Napad poeni: Rijeka 28, Mursa Osijek 36.

Blok poeni: Rijeka 5, Mursa Osijek 14.

Servis poeni: Rijeka 2, Mursa Osijek 1.

Neforsirane pogreške: Rijeka 15, Mursa Osijek 10.

Servis pogreške: Rijeka 9, Mursa Osijek 12.

Odbojkaši Rijeke poraženi su od Murse Osijek u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Riječani su tako drugi puta u nekoliko dana uvjerljivo poraženi od osječkog sastava koji sada plasman na Final Four mora potvrditi pobjedom u uzvratu. U riječkim redovima najraspoloženiji je bio Danijel Jurišić s  19 poena.

Riječani su teško parirali razigranim gostima koji su na drugu tehničku minutu odmora u prvom setu otišli sa šest poena prednosti (10:16) najviše zahvaljujući ubojitim napadima i servis pogreškama suparnika. Domaćin je uzvratio s tri uzastopna poena Jurišića, te dva bloka Hrabrova i rezultat je uskoro bio 15:17. Nakon jedne neforsirane pogreške Osječana, Rijeka se primaknula na minus jedan poen (17:18), ali to je  ujedno bilo sve. Gosti su pobjegli na 17:21, Jurišić dvama poenima vratio nadu (19:21), ali gosti su bili previše raznovrsni i sigurni u napadu da bi dopustili iznenađenje.

Rijeka je nešto bolje otvorila drugi set, na prvu tehničku minutu odmora otišla je s prednošću 8:6. Uslijedila su zatim tri poena Prlića, te vodstvo gostiju 8:10 koje je ubrzo naraslo na 12:16, pa 13:20. Kod 14:24 Riječani su spasili četiri set lopte, ali to je sve što su mogli napraviti. Ni treći set nije ponudio previše nade za Riječane, Mursa je jednostavno bila kvalitetnija.