KUP HRVATSKE MOK Rijeka velikim preokretom protiv Karlovca izborio treći finale!

Petak, 20. prosinca 2013. 20:00 Napisao  Marko Babić

Rijeka - Karlovac 3:2 (26:28, 22:25, 25:18, 25:21, 15:9). Rijeka će u subotu u finalu od 17.30 sati igrati protiv zagrebačke Mladosti koja je izbacila kaštelansku Mladost

Final Four Kupa Hrvatske za odbojkaše

RIJEKA - KARLOVAC 3:2

Polufinale: Rijeka - Karlovac 3:2 (26:28, 22:25, 25:18, 25:21, 15:9), Dvorana Gimnazije u Rovinju. Gledatelja: 200. Suci: Milinović i Kramar-Šandl (oboje Zagreb).

RIJEKA: L. Lasić 9, Krmpotić 5, Jurišić 34, Hrabrov 8, Komosar 8, Lavić, J. Lasić 2, Lešić, D. Lasić 1, Sušanj 7, Smiljanić, Jurčević (L).

KARLOVAC: Lipnik, Ličina 6, Stojanović, Blažević, D. Jakšić 8, Brajdić 11, Blauhorn 15, Belan, Šćulija 9, F. Jakšić, Bajok, Janjanin 18.

Napad poeni: Rijeka 59, Karlovac 56. Blok poeni: Rijeka 10, Karlovac 9. Servis poeni. Rijeka 5, Karlovac 2. Neforsirane pogreške: Rijeka 17, Karlovac 23. Servis pogreške: Rijeka 17, Karlovac 16.

Mladost ZG - Mladost KL 3:1
U prvom polufinalnom susretu zagrebačka Mladost iznendila je favoriziranu kaštelansku Mladost slavivši 3:1 (23:25, 25:15, 30:28, 25:23). Kaštelani su se raspali u završnici trećeg seta u kojoj su imali i po četiri boda prednosti.

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Karlovac nakon sjajnog preokreta i izborili treći finale Kupa Hrvatske u kojem će igrati protiv zagrebačke Mladosti u subotu uz prijenos na HTV 2 od 17.30 sati! Riječani su nadoknadili 0:2 u setovima u utakmici u kojoj su sve što su mogli prosuli u prve dvije dionice i onda s puno muke sve to nadoknadili. Ali kada je riječka muška odbojka u pitanju ništa ne ide lako.

Peta dionica je bila priča za sebe, publika se svađala sa sucima zbog rezultata na semaforu, suci su se pak pogubili u nekim odlukama. Tanki su bili živci u tim trenucima. Nakon jednog napada Jurišića lopta je očito od bloka otišla u out. Suci su pokazali bod za Karlovac, riječka klupa je skočila. Srećom da se prvi sudac Milinović posavjetovao s linijskim sucem i donio na kraju ispravnu odluku. Rijeka je goste slomila kod 9:9, točnije Janjanin je promašio dva napada, a Sušanj je odličnim servisom donio 13:9. Danijel Jurišić, najbolji igrač Rijeke, prigodno je s dva poena zaključio susret i veliko riječko slavlje na terenu i kasnije na tribinama moglo je početi!

A do tog trenutka put je bio mukotrpan. Prvi set donio je infarktnu završnicu u kojoj su Riječani propustili tri set lopte (24:23, 25:24, 26:25). Prvu set loptu spasio je Dino Jakšić nakon loše reakcije riječkih odbojkaša u obrani, drugu je riješio karlovački napad, a treću je spasio tehničar Ličina spustivši drugu loptu u polje. Karlovcu nije trebalo nuditi prilike, Šćulija je blokom realizirao prvu priliku. Rijeka je prokockala i vodstvo 20:17, nije pomogla ni činjenica da je Karlovac napravio 13 neforisranih pogrešaka u prvoj dionici. Karlovac je nastavio na krilima prvog seta, Riječani su pak na otvaranju napravili četiri neforsirane pogreške (4:8). Loviti rezultat pokazalo se teškim zadatkom, Komosar je donio bod za 8:12, bio je to prvi riječki blok na utakmici! Velimir Liverić potrošio je i dvije minute odmora, Rijeka se pokrenula kod 16:20 i stigla na 20:20, ali to je bilo sve.

Treći set donio je nešto drugačiju priču. Rijeka je držala minimalnu prednost, a blok Sušnja i Komosara donijeli su 10:6. Uzvratio je Karlovac s dva servisa Dine Jakšića koje riječki odbojkaši nisu uspjeli ukrotiti na prijemu. Iako su stigli na 9:10, Karlovčani nisu djelovali toliko sigurno. Tehničar Ličina forsirao je loptu u zonu četiri tako da se Riječanima nije bilo teško postaviti se u obrani. Sve je to dovelo do vodstva 16:10. Jurčević je s dvije odlične reakcije u obrani dodatno podignuo riječku ekipu.

Rijeka je nastavila u istom ritmu otvorivši četvrti set s 8:4 uz glasnu potporu igrača na klupi. Karlovac je stalno bio na dva, tri poena zaostatka tražeći svoju priliku. Nakon bloka i kuhanja Marina Sušnja za 16:12, te vodstva 19:13 činilo se da je peti set neminovan. Karlovac je uspio složiti mini seriju 3:0, doći i na 18:20, 21:22, ali ništa  više od toga. Rijeku nije iz ritma izbacila ni odluka druge sutkinje Kramar-Šandl koja je nakon bloka Hrabrova, poen dodijelila Karlovcu. Kada je pak Jurišić zakucao set loptu, lopta je od bloka otišla van granica igrališta. Druga sutkinja to nije vidjela, srećom prvi sudac Milinović zatražio je mišljenje linijskog suca koji je signalizirao blok out.