Riječani potvrdili prvo mjesto za kraj godine

Subota, 19. prosinca 2015. 20:52 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Rijeka - Borovo-Vukovar 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:18)

RIJEKA - BOROVO-VUKOVAR 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:18)

Dvorana: Dinko Lukarić. Gledatelja: 50

Suci: Vedriš i Raca (oba Zagreb)

RIJEKA: Kuhar, Srića, Jurišić, Hrabrov, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Dukić, Keller, Sušanj, Jurčević.

BOROVO-VUKOVAR: Ivković, Dešlić, Petković, F. Vranješ, Odobašić, Mihaljević, Celan, Leko, Teppert, Dudaš, Martinović, L. Vranješ

Odbojkaši Rijeke novom su pobjedom potvrdili prvo mjesto i zaključili jesen. Riječki odbojkaši oscilirali su u igri, no bili su konkretniji od gostiju iz Slavonije. U prvom setu Riječani su uglavnom vodili četiri razlike, gosti se približili na 16:15, ali dobru završnicu seta zaključio je ubojiti Osojnak.

Drugi set počeo je dobrim blokovima gostiju, serijom 4:0 domaći su otišli na 7:4, ali "tvrdi" gosti držali su se u igri.  Poveli su 18:17, a kad je Sušanj promašio čisti smeč kod 20:21, sve je otišlo na gostujuću stranu. U trećem setu sasvim druga igra riječkih odbojkaša, vodstvo od 13:4, zatim 18:6, bila je nedostižna za goste.

Na mreži u napadu u pojedinim trenucima nezaustavljivi su bili Osojnak, Lasić i Dukić. Četvrti set bio je poput trećeg, Riječani su konstantno bili u vodstvu, na kraju je servis Dukića potvrdio zasluženu pobjedu.

- Odigrali smo kao i posljednje četiri utakmice, s puno grešaka i oscilacija. Ne znam je li u pitanju umor ili nešto drugo. Mi obično darujemo protivniku 15, 16 poena i onda gubimo set. Zadovoljni smo, osim kiksa u Karlovcu 3:2, što je jedini naš izgubljeni susret. Proanalizirat ćemo polusezonu i biti pametniji u Novoj godini, rekao je Velimir Liverić.