1. liga odbojkašica: Velika pobjeda Kostrene u Puli, novi poraz Rijeke

Subota, 26. listopada 2013. 21:39 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Kaštela DC - Rijeka 3:1, Pula - Kostrena 0:3

Prva liga odbojkašica

KAŠTELA DC - RIJEKA 3:1

Utakmica 4. kola Prve jakosne skupine Prve lige odbojkašica: Kaštela DC – Rijeka Croatia osiguranje 3:1 (25:22, 17:25, 25:13, 25:16). Gradska dvorana. Suci: Bingula i Franolić. Gledatelja: 30.

KAŠTELA DC: Stanović, Barić, Kukić, Bazina, Pine, Čagalj, Bučević, Vranković, Matas, Jurić.

RIJEKA CO: Curać, Popić, Boban, Cvijić, Milosavljević, Francetić, Pešut, Šćulac, Mioč, Kraljević.

Odbojkašice Rijeke na gostovanju kod Kaštele doživjele su novi prvenstveni poraz, a mlada ekipa ovoga puta dohvatila je jedan vrijedan set.

U prvom setu Riječanke su izdržale do 13:13, a potom je Kaštela pobjegla na 17:23. Rijeka se vratila na poen zaostatka, ali više od toga nije mogla.

Drugi set je bio drugačija priča, Tea Pešut i Ivana Šćulac povele su ekipu prema osvajanju druge dionice. Više od toga mlada ekipa nije mogla, oscilacije i dalje sastavni dio i to je Kaštela iskoristila u trećem i četvrtom setu.

PULA - KOSTRENA 0:3

Utakmica 4. kola Prve lige odbojkašica, skupina II: Pula – Kostrena 0:3 (18:25, 22:25, 23:25). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 70. Suci: Brajković i Niesner (oba Rijeka).

PULA: Rujak (L), Levak 6, Fabris 1, Drviš 8, Tadić, Kralj, Šipušić, Božeglav, Ćopić 6, Barbić 5, Bat, Milin 13.

KOSTRENA: Giaconi (L), Smeraldo, Zdrilić 12, Djumić 2, Ljuština 12, Jug, Filipović, Zubčić 9, Šikić 1, Vrbanc 15, Savić 5, Gajić.

Odbojkašice Kostrene uspjele su stići do prve pobjede na gostovanju u Puli. Dvoboj dvaju ekipa bez pobjede prošao je u zanimljivom tonu, a Kostrena je znala kazniti gostujuće pogreške. Izabranice Željka Bradarića igrale su dosta razonliko, tehničarka Suzana Dujmić podjednako je razigravala suigrače.

Nakon osvajanja prvog seta, Kostrena je u drugoj dionici gubila 9:14. Domaćin je zadržao prednost do 22:21, no tada je uslijedila serija gošći 4:0.

U trećem setu slična priča. Domaće su odbojkašice njegovim većim dijelom bile u vodstvu, posljednji put na 20:18, a onda su opet stale.