DRUGA NL

Grobničan pobjedom pobjegao s dna ljestvice

Subota, 26. studenog 2022. 15:31 Napisao/la  KS

Nogometaši Grobničana drugoligašku jesen zaključili pobjedom u derbiju začelja na Mavrincima

Domagoj Prtenjača

Druga nogometna liga, 15. kolo

GROBNIČAN – ZAGOREC 2:0

Stadion na Mavrincima. Gledatelja: 150.

Sutkinja: Jelena Pejković (Split) - 6,5.

Strijelci: 1:0 Jurica (17'), 2:0 Prtenjača (79')

Žuti kartoni: Bračević, Stiperski, Matković. Landripet (Zagorec)

GROBNIČAN: Curać 7, Franković 5,5 (46 Rupčić 6,5), Aboosah 7, Prpić 6,5, Galešić 6,5, Ušalj 6, Bosančić 6 (55 Golić 6), Mikulica 5,5, Valjan 6,5 (77 Prtenjača 7), Jurica 7 (87 Batarelo -), Pilčić 7  (87 Kovačević -).

ZAGOREC: Bruči 6, Landripet 6, Jug 6, Matković 5,5, Karković 5,5, Vinski 5 (46 Sanogo 6), Kovačić 6 (76 Frinčić -), Bračević 6, Stiperski 6 (76 Brčić -), Chikola 6, Smrekar 6.

Nogometaši Grobničana drugoligašku jesen zaključili su pobjedom u derbiju začelja, momčad trenera Predraga Stilinovića drugim je domaćim uspjehom ove sezone  uoči odmora pobjegla sa začelja, fenjer će do početka drugog dijela biti u rukama njihovih subotnjih suparnika.

Zasluženo su Grobničani slavili na prohladnim Mavrincima, bili su dominantnija momčad, manje su griješili i u konačnici tu dominaciju uspjeli okruniti dvama pogocima.

Dobro otvaranje domaće momčadi najavio je Tin Jurica lijepim udarcem u petoj minuti, vratar Bruči nije se dao iznenaditi, u osmoj minuti Dražen Pilčić tukao je s dvadestak metara zamalo preko gola.

U 17. minuti Grobničan je poveo, Karlo Valjan izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, lijepo ubačenu loptu vratar Bruči je uhvatio, ali i ispustio iz ruku nakon kontakta s buketom igrača, a ispuštenu loptu pokupio je Jurica i zatresao mrežu – 1:0.

U 22. minuti gosti su prvi put zaprijetili, razigrani Smrekar sve je napravio sam, ali je njegov udarac iz kvalitetne pozicije jednako kvalitetno neutralizirao pouzdani domaći vratar Dino Curać.

U 23. minuti na gostujuću polovicu otišao je Ganac Jacob Aboosah, jedan od boljih pojedinaca u domaćim redovima pokazao je zavidnu driblersku vještinu, a nakon što je odigrao s Juricom okušao je i udarac, lopta je zamalo fijuknula iznad grede.

Gosti su polako počeli uspostavljati ravnotežu na travnjaku i preuzimati glavnu riječ, u 31. minuti Bračević je nakon lijepe akcije ostao sam, ali i njegov udarac zaustavio je Curać.

Razdoblje bolje igre gostiju protegnulo se i na drugi dio utakmice, domaća momčad izgubila je prevlast na sredini terena, gosti su zaprijetili u 48. minuti preko Chikole, ali je Curać uz malo nesigurnosti nogama odbio loptu natrag u polje, u 52. minuti bio je na mjestu nakon Smrekarovog udarca.

Domaćini su uspjeli povezati linije, uslijedilo je razdoblje njihove bolje igre, koje na žalost promrzlih domaćih navijača, nisu uspjeli okruniti pogotkom.

Prvo je u 58. minuti pokušao glavom Valjan nakon Juričinog ubačaja, potom je još jednom Valjan tukao s vrha kaznenog prostora (64'), u 67. minuti dvaput je udarac okušao Pilčić, potom je još jednom tukao preko gola u 72. minuti.

Sedam minuta kasnije domaćini su konačno uspjeli riještiti pitanje pobjednika, sve su napravili Stilinovićevi jokeri s klupe, Rupčić je ubacio loptu, Matković krivo procijenio, za razliku od Domagoja Prtenjače, iskusni napadač u igru je ušao minutu prije toga umjesto Valjana i pospremio loptu u mrežu – 2:0.

Mogla je pobjeda na kraju biti i uvjerljivija, još nekoliko prigoda ostalo je neiskorišteno, oproštaj od jeseni mogao je biti kud i kamo vedriji.