PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Gornja Vežica pobijedila Split u borbi za ostanak

Subota, 02. veljače 2013. 16:24 Napisao/la  M. B.

Utakmica 13. kola Prve lige odbojkaša, druga jakonsa skupina: Gornja Vežica - Split 3:0 (25:23, 26:24, 25:15)

GORNJA VEŽICA - SPLIT 3:0

Utakmica 13. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Gornja Vežica - Split 3:0 (25:23, 26:24, 25:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 40. Suci: Poropat (Rovinj) i Ruba (Pula).

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, Maričić, Bukša, Rogić, Šimičić, Pujić, Lasić, Grozdanić.

SPLIT: Pehlač, Karaula, Ivković, Kovačev, Reljan, Talijan, Željković, Sladić, Karaula.

Odbojkaši Gornje Vežice pobijedili su Split 3:0 i upisali tri važna boda u borbi za ostanak. Riječani su stigli do treće pobjede u prvenstvu, drugog troboda ove sezone.

Riječani su igrali sa sedam igrača, Siniša Bradić propustio je utakmicu zbog ozljede gležnja, dok je Jozo Lasić bio u zapisniku, ali je susret promatrao s klupe zbog ozljede.

Prvi set pokazao je da domaćin neće imati lagan posao, Riječani su poveli nadoknadivši pet poena zaostatka (13:18) u prvoj dionici.

Vežičani su u drugom setu poveli 3:1 i 6:4, ali kada su gosti preuzeli kontrolu nad rezultatom činilo se da za domaćina neće biti povratka. Iako su Vežičani stalno bili na korak, a kod 14:14 su i uhvatili rezultatski priključak, gosti su u završnicu ušli s vodstvom 19:21. I onda su Riječani iskoristili nekoliko loših poteza gostujućih odbojkaša i kod 24:23 došli do prve set lopte. Loš prijem Splićana još gora reakcija domaćih odbojkaša na mreži značilo ke da će trebati pričekati drugu set loptu kod 26:25 kada su gosti napravili neforsiranu pogrešku.

Ako je i bilo sumnje tko će slaviti u ovoj utakmici, domaćin ju je otklonio serijom 6:0 na otvaranju treće dionice. Doduše, nakon nekoliko pogrešaka gosti su stigli na 8:6, no minuta odmora bila je dovoljna da proradi riječki blok i vodstvo 16:10 bilo je dovoljno da susret mirno privedu kraju.