1. liga odbojkaša: G. Vežica propustila iznenaditi Daruvar, Rijeka poražena u Osijeku

Subota, 17. studenog 2012. 20:48 Napisao/la  M. B.

Utakmice 7. kola: Gornja Vežica - Daruvar 1:3 (18:25, 20:25, 25:20, 23:25), Mursa Osijek - Rijeka 3:0 (25:18, 25:22, 25:20).

GORNJA VEŽICA - DARUVAR 1:3

Utakmica 7. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Gornja Vežica - Daruvar 1:3 (18:25, 20:25, 25:20, 23:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Poropat i Ruba.

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, S. Pervan, Maričić, Bukša, Rogić, Bradić, Šimičić, Lasić, Zubčić, Grozdanić.

DARUVAR: Kepčija, Ožeg, Božić, Bartoš, Nagy, Strahija, Kolar, Petrović, M. Rendić, F. Rendić.

Odbojkaši Gornje Vežice poraženi su u ogledu protiv lidera Daruvara, Riječani su na kraju propustili uzeti favoriziranom suparniku barem jedan bod, a u borbi za ostanak svaki bod bi mogao biti dragocjen.

Riječani su izgubili prva dva seta u kojim nisu prikazali svoje prave mogućnosti. U prvoj dionici vodili su 14:13, ali su gosti mini serijom 3:0 poveli 14:16 i ubrzo riješili prvi set u svoju korist. Daruvar je bio još uvjerljiviji u drugom setu, do druge tehničke minute odmora imali su vodstvo 16:10.

Treći set je ipak bio druga priča. Kod 10:6 gosti su se vratili na 10:9, Grozdanić je odličnim kuhanjem prekinuo seriju, a domaćin je zadržao prednost do 16:13. Gosti su se pokušavali vratiti, ali Bradić je donio 23:19 i četvrti set u kojem su Riječani krenuli odlično i poveli 7:4. Daruvar se vratio predvođen Kepčijom u seriji 7:1 (8:11). Riječani su uzvratili serijom 4:0 (12:11), gosti su nudili peti seti, ali domaćin nije znao iskoristiti priliku.

Kod 22:22 gosti su realizirali napad, uslijedila je jedna tehnička pogreška domaćina i Daruvar je imao dvije meč lopte od kojih je iskoristio drugu.

MURSA OSIJEK - RIJEKA 3:0

Utakmica 7. kola Prve lige odbojkaša, prva jakosna skupina: Mursa Osijek - Rijeka 3:0 (25:18, 25:22, 25:20). Dvorana Gradski vrt. Suci: Zamaklar i Vučak.

MURSA OSIJEK: Čelan, Vojak, Suk, Oršolić, Trusić, Prlić, K. Šućur, J. Šućur, Vranješ, Ščerbakov, Puljić, Dominiković.

RIJEKA: L. Lasić, D. Lasić, Jurišić, Hrabrov, Bradarić, Dorić, Sušanj, Jurčević.

Odbojkaši Rijeke upisali su šesti prvenstveni poraz ove sezone na gostovanju kod Murse Osijek. Rijeka nije dobro servirala u ovom ogledu, a Osječani su obilato koristili svoje prilike te su upisali petu pobjedu.

Prvenstveni susret je tek prvi čin ovog ogleda, već u srijedu Mursa Osijek dolazi u Rijeku na prvu utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske.