PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Zadar pobijedio G. Vežicu prije doping-kontrole

Subota, 13. listopada 2012. 16:30 Napisao  Marko Babić

Gornja Vežica - Zadar 0:3. Na doping kontrolu morali su Pujić i Bradić (Vežica), Frleta i Grubišić (Zadar)

GORNJA VEŽICA - ZADAR 0:3

Utakmica 2. kola Prve lige odbojkaša, druga jakosna skupina: Gornja Vežica - Zadar 0:3 (16:25, 17:25, 17:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 20. Suci: Raca i Perić (oba Zagreb).

GORNJA VEŽICA: K. Pervan 6, Maričić, Bukša 3, Rogić 9, Bradić 6, Simičić 1, Pujić, Šorli, Lasić 5, Zubčić, Grozdanić 2, S. Pervan (L).

ZADAR: Burčul, Viduka 8, Frleta 8, Surać 7, Karamarko, Škara 5, Grubišić 6, Šestan 15, Belić (L).

Napad poeni: Gornja Vežica 24, Zadar 32. Blok poeni: Gornja Vežica 5, Zadar 13. Servis poeni: Gornja Vežica 3, Zadar 4. Neforsirane pogreške: Gornja Vežica 20, Zadar 13.  Servis pogreške: Gornja Vežica 6, Zadar 6.

Odbojkaši Gornje Vežice upisali su drugi poraz ove sezone u prvenstvu, a najzanimljiviji detalj utakmice koju su Zadrani relativno lako riješili u svoju korist, bio je dolazak predstavnika Hrvatskog zavoda za toksikologiju i antidoping radi provođenja doping kontrole. Nakon utakmice na kontrolu su morali Siniša Bradić i Marin Pujić iz Gornje Vežice, te Roko Frleta i Mario Grubišić iz Zadra.

OPATIJA - ŠIBENIK 0:3
Utakmica 2. kola Prve lige odbojkaša: Opatija - Šibenik 0:3 (25:27, 10:25, 21:25). Dvorana Gorovo. Gledtelja: 50. Suci: Adamek i Mikulić.

OPATIJA:
Vrkić, Brnčić, Osojnak, Petrović, Brnečić, Aničić (L), Čule, Dukić, Balen, Lepšić.

ŠIBENIK: Rak, Vrcić, Polić, Perić, Milić, Delorco, Rastovčan, Skelin, Hanžić, Mišura, Jurlin.

Odbojkaši Opatije poraženi su od Šibenika. Nakon dobrog otvaranja sezone i pobjede u Splitu pokleknuli su na domaćem terenu protiv Šibenika. Trener Vladimir Brnečić nije mogao računati na Jovića i Đorđevića iz prvog sastava, a nakon gubitka prvog seta, Opatijci se nisu uspjeli vratiti.

Rasplet utakmice mogao se zaključiti već po tijeku prvog seta. Vežičani su mogli parirati gostima, ali za ozbiljniji otpor nije bilo dovoljno koncentracije niti rješenja u napadu, posebice u situacijama kada bi se Riječani obranili. S druge strane Zadrani su dobro čitali domaći napad tako da su riječki odbojkaši u dosta navrata napadali na trojni blok.

Prvi set je krenuo nizbrdo nakon prve tehničke minute odmora, pogreška Rogića i Kristijana Pervana omogućili su gostima bijeg na 7:12. Sve ostalo bilo je odrađivanje posla za Zadrane koji nisu imali namjeru omogućiti domaćinu povratak u set.

Otvaranje druge dionice bila je potpuna suprotnost, gosti su otvorili set sa čak šest neoforsiranih pogrešaka (0:6) koju je prekinuo Viduka uspješnim napadom. Kako su brzo stvorili prednost, domaći odbojkaši su je istom lakoćom ispustili.

Frleta je blokirao Kristijana Pervana za 9:9, riječki napadač nije imao svoj dan, većina napada otišla je van granica igrališta ili je završila u gostujućem bloku. Zadar se odvojio nakon jednog lošeg napada Vežice, Frleta je poentirao za 15:17 i nagovjestio kraj druge dionice

Ništa se nije promijenilo ni u trećem setu, domaćin je izdržao do 11:11, sve ostalo pripalo je gostima.