HT Premijer liga: Splićani na Gripama opravdali ulogu favorita, Škrljevčani igrali pa stali

Petak, 09. listopada 2020. 21:40 Napisao/la  SC

Nije da su se Splićani baš nudili, da su ih gosti imali na pladnju, ali teško se osloboditi osjećaja da se možda nije moglo napraviti ponešto više

Adnan Arslanagić
Adnan Arslanagić Foto: Adria Oil Škrljevo/Facebook

HT PREMIJER LIGA, 4. KOLO

SPLIT – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 89:77

Mala dvorana na Gripama. Gledatelja: 50.

Split – Adria Oil Škrljevo 89:77 (25:14, 20:29, 24:13, 20:21).

SPLIT: Perasović 5, Marčinković 3 (3-4), Čampara 15 (5-6), Vranković 6, Luković 18 (4-6), Perković 6 (2-2), Rebić, Gizdavčić, Perkušić, Šarić 6, Bajo 14 (0-2), Mesiček 16 (4-4).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 7 (1-2), Vucić 2, Gunjina 18 (3-4), Roberson 13 (1-8), Vrgoč 8 (1-2), Bosnakis, Jelenković 2, Barnjak 14 (1-2), Boban 13 (1-1), Rajčić, Bjelanović, Cvitković.

Šut: Split 34-59 (57%), AO Škrljevo 30-65 (46%). Šut za tri poena: Split 3-14 (21%), AO Škrljevo 9-26 (34%). Slobodna bacanja: Split 18-24 (75%), AO Škrljevo 8-19 (42%). Osobne pogreške: Split 26, AO Škrljevo 25. Skok: Split 43 (11), AO Škrljevo 24 (8).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su na gostovanju u Splitu kod ABA-ligaša.

Škrljevčani su doživjeli uvjerljiv poraz, iako dojam nije loš kao rezultat.

Istina, nije da su se Splićani baš nudili, da su ih gosti s Kvarnera imali na pladnju, ali teško se osloboditi osjećaja da se možda nije moglo napraviti ponešto više.

Momčad koja ima potencijal odigrati agresivno, momčad koja igra agresivno, mnoge je lopte u prijelomnim trenucima izgubila zbog mlakog pristupa.

A protiv Splićana, koji sigurno još uvijek nisu u TOP formi, to nije moglo proći nekažnjeno.

Naročito u prijelomnim trenucima.

Najbolje bi bilo da momčad trenera Damira Rajkovića zaboravi otvaranje utakmice, ali druga i pola treće četvrtine ono su što Škrljevčanima mora ukazivati da su u Splitu možda mogli malo "zapapriti" domaćinima.

Sjajna druga dionica protegnula se i na početku treće, ali nakon što je u 24. minuti Jure Gunjina ubacio za minimalni zaostatak (49:47) stvari su ekspresno otišle u krivom smjeru.

Samo dvije minute kasnije domaćini su riješili pitanje pobjednika, serijom 10:0 odvojili su se na 59:47, potom i na 63:49 i priči je bio kraj.

U tih nekoliko minuta Škrljevčanima su neke lopte iscurile, za što ih se ne može kriviti, ali problem je što nikako nisu uspjevali povezati dvije dobre odluke, dvije dobre napadačke akcije, pronaći dva dobra rješenja.

Do kraja utakmice gosti su samo još jednom uspjeli doći do jednoznamenkastog zaostatka (34' Arkim za 73:64) prisilivši domaćeg stratega da pozove predah, ali već u idućem napadu domaćina Luković im je tricom zapečatio sudbinu.

Splićani su bili apsolutno dominantni pod obručima, imali su čak devetnaest skokova više od gostiju (44-24), koji su slobodna bacanja realizirali s mizernih 42 posto (8-19).