DepoLink Škrljevo ostvarilo prvu pobjedu u Kostreni

Nedjelja, 08. listopada 2023. 20:31 Napisao/la  SC

Premijer liga - 2. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - DUBRAVA 100:94 (27:23, 21:22, 20:29, 32:20)

Dvorana u Kostreni. Gledatelja 200

Suci: Josip Mikulić, Bojan Kruljac, Matej Grubišić

Košarkaši DepoLink Škrljeva ostvarili su su prvu domaću pobjedu, Škrljevčani su u Kostreni pobijedili Dubravu mirnijom i pametnijom igrom u završnici nakon što su prvi put izjednačili (83:83) točno 5 minuta prije kraja utakmice.

Prevođeni Viktorom Šarićem i Ivanom Gulinom uspjeli su dvije minute prije kraja ostvariti prednost koju su sačuvali do kraja.

Početak utakmice za DepoLink Škrljevo krenuo je kao iz snova, već nakon četiri minute na semaforu je stajalo 12:0 za Zelene.

Karlo Uljarević sa sedam koševa i Marcus Teylor pokazali su da domaćin nije zaboravio igrati košarku.

No, pet minuta kasnije Dubrava dolazi na samo jedan poen zaostatka (22:21), kapetan Mateo Vidović zabio je sedam koševa uz jednu tricu, dok je Kenan Karahodžić s dvije trice u nizu približio goste  rezultatskom egalu.

Na mali odmor otišlo se prednošću domaćina 27:23, nakon što je Taylor zabio tricu i postigao deseti koš.

Druga četvrtina u znaku je stalnog pokušaja Dubrave da preuzme vodstvo.

Nakon, što su gosti na krilima kapetana Vidovića, koji je u prvom poluvremenu postigao 16 koševa uz dvije trice, dva puta došli do egala u 14' i 18', a tricom istog igraća u istoj minuti imali i "plus tri" (44:41), na veliki odmor Zeleni odlaze s prednošću 48:45.

I u nastavku vodila se prava borba za svaki koš, kod DepoLink Škrljeva razigrao se Viktor Šarić koji je u trećoj četvrtini postigao šest koševa u nizu, a na isteku tridesete minute na semaforu je stajalo 68:74 za goste.

Imala je ekipa iz Zagreba i plus osam u 32' 72:80, ali su se onda Zeleni vratili i došli do prve pobjede u novom domu, Sportskoj dvorani Kostrena.

Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Dubrave Mateo Vidović s 25 postignutih koševa, dok je kod DepoLink Škrljeva Viktor Šarić postigao 22 koša.