Kup: Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli poraz na Baldekinu

Srijeda, 07. prosinca 2022. 20:00 Napisao/la  SC

Kup Krešimir Ćosić - 1/8 finala

ŠIBENKA - DEPOLINK ŠKRLJEVO 71:65 (20:18, 18:11, 14:22, 19:14)

Sportska dvorana Baldekin. Gledatelja 200

Suci: Josip Jurčević, Goran Rogić, Antuno Reić Toni

Košarkaši DepoLink Škrljeva u vrućoj su završnici izgubili od Šibenke susret osmine finala Kupa Krešimira Ćosića 71:65 i tako se oprostili od nastupa na završnom turniru.

Gosti sa Kvarnera bolje otvaraju prvu četvrtinu pa nakon pet minuta igre imaju prednost 10:7 nakon što je Griffin Ramme zabio šest koševa, a Luka Barišić četiri.

Domaćini ipak sa tri trice Juraja Pleadina uz stopostotni učinak , na isteku desete minute ima prednost 20:18.

Dodajmo da su tijekom prvih deset minuta bila tri izjednačenja rezultata.

Trener Šibenke Damir Milačić daje odriješene ruke Patriku Jambroviću koji sa devet koševa, od čega jedna trica u prvih šest minuta druge četvrtine održava prednost domaćina.

Nakon što je DepoLink Škrljevo u 15' minuti došao na minus jedan 30:29, Šibenka ubrzava pa odlazi na plus sedam 36:29 u 18' ne dozvolivši Zelenima da u tri minute postigne koš.

Muke po slaboj realizaciji za goste sa Škrljeva nastavljena je i u posljednje dvije minute prvog dijela igre, pa Šibenka 37 sekundi prije kraja prvog poluvremena ima najveću prednost od plus devet 38:29, što je i konačni rezultat nakon dvadeset minuta igre.

Dakle, DepoLink Škrljevo nije postigao koš pet minuta.

Jambrović i Pleadin su se nakon dvije četvrtine zaustavili na 11 postignutih koševa, do su Griffin i Luka Barišić kod Zelenih postigli po šest.

Treći period igre u potpunosti je pripao DepoLink Škrljevu koji se nakon rezultatskog minusa na poluvremenu vratio u 26' u potpuni egal kada je Martin Jelić pogodio tricu za 41:41.

Mogli su gosti nakon trideset minuta imati i minimalnu prednost ali je pri rezultatu 52:51 na isteku vremena Emeka Obukwelu promašio oba slobodna bacanja.

Mirko Ščekić, koji je na klupi je zamijenio viroznog Damira Rajkovića, u nastavku je dao prigodu Vigo Bartu koji mu se odužio sedam koševa, te jednom tricom.

U posljednjih četiri minute domaćin ulazi sa lus četiri 61:57, da bi Zeleni sa dvije trice u nizu Luke Barišića preokrenuli rezultat na svoj mlin 63:61.

Ipak, na kraju se radovao domaćin koji je iskoristio tehničku pogrešku suđenu treneru Ščekiću, te činjenicu da je gost u zadnje tri minute postigao samo jedan koš.

Na kraju se Jambrović zaustavio na 20 postignutih koševa, dok je kod Zelenih najučinkovitiji bio Barišić sa 19.