DepoLink Škrljevo poraženo u Zaboku, Nikolu Stanojevića provocirali da je bombardirao Karlovac

Subota, 27. siječnja 2024. 21:18 Napisao/la  SC

Najučinkovitiji na utakmici bio je Dino Cinac koji je zabio 42 koša uz sedam skokova

Nikola Stanojević (DepoLink Škrljevo)
Nikola Stanojević (DepoLink Škrljevo) Foto: KK DepoLink Škrljevo

Premijer liga - 18. kolo

ZABOK - DEPOLINK ŠKRLJEVO 101:84 (32:27, 28:23, 22:21, 19:13)

SD Zabok. Gledatelja 300

Suci: Frane Mjeda, Mateo Pavičić, Denis Bajramović

Košarkaši DepoLink Škrljeva izgubili su susret 18. kola Favbet Premijer lige od Zaboka (84:101).

Ovom pobjedom domaćin je došao do druge pobjede nad Zelenima u ovom prvenstvu.

Zabok je bolje otvario utakmicu, pa su domaćini nakon minutu i pol igre imali prednost 8:0.

Emil Savić sa košem i tricom, te Dino Cinac donose prednost zagorskim Lavovima.

DepoLink Škrljevo do prvih koševa dolazi tricom Noe Svobode, koji zatim postiže još dvije, pa u 4' na semaforu stoji 14:9 za Zabok.

Iako je Amerikanac Travion Jamar Hollovell zabio tri trice u prvoj četvrtini za Zelene, na mali odmor otišlo se prednošću domaćina 32:27, prije svega zahvaljujući raspoloženom Dinu Cincu koji je zabio 15 koševa.

Isti igrač isprovocirao je kapetana Zelenih Nikolu Stanojevića komentarom da je bombardirao Karlovac '91. godine, što je rezultiralo nesportskom pogreškom Stanojevića, koji je '91. godine tijekom napada na Karlovac navršio godinu dana.

Nastavak donosi i prvo izjednačenje na utakmici i to u 12', kada tricom Leon Šljivarić poravnava na 34:34.

No, da se ne dogodi preokret pobrinuo se Cinac, koji je do poluvremena postigao 27 koševa. Da bi ostalo u igri DepoLink Škrljevo je zabilo 10 trica u prvih dvadeset minuta, ali slobodna bacanja su na strani domaćina 16:3 nakon čudnog sudačkog kriterija.

Vigo Bart u drugoj je četvrtini zabio 11 koševa, tri trice i jednu dvicu.

Svoboda se zaustavio na 13, a Viktor Šarić na 11 postignutih koševa.

Na velikom odmoru na semaforu stoji nestvarnih 60:50 za Zabok, što je dokaz da su obje ekipe slabo igrale obranu.

I u trećoj četvrtini Cinac nastavlja zabijati, pa se do isteka tridesete minute zaustavio na 38 postignutih koševa uz tri postignute trice.

Kod Zelenih razigrao se Hollovell koji je u toj četvrtini postigao deset koševa uz dvije trice, ukupno 17, dok je Stanojević postigao devet koševa.

Pored vodstva Zaboka od plus 21 u 26' pri rezultatu 78:57, na mali se odmor otišlo prednošću domaćina 82:71.

Do kraja dokraja utakmice Zabok je kontrolirao rezultat za konačnu pobjedu.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Cinac koji je zabio 42 koša uz sedam skokova.

Kod DepoLink Škrljeva najučinkovitiji je bio Vigo Bart s 21 postignutim košem uz pet postignutih trica.