Košarkaši Depolink Škrljeva slavili na gostovanju u Zagrebu

Subota, 05. studenog 2022. 20:58 Napisao/la  SC

Košarkaši Depolink Škrljeva Foto: Depolink Skrljevo/Facebook

HT Premijer liga košarkaša, 7. kolo

ZABOK – DEPOLINK ŠKRLJEVO 80:91 (16:27, 27:20, 15:23, 22:21)

Gradska sportska dvorana Zabok. Gledatelja: 100.

Suci: Jovović, Perlić, Toni Reić

ZABOK: Kučan 12, Črnjević 8 (2-3), Stipaničev 3 (3-4), Tomas 4 (2-2), Garrett 16 (6-7), Martinko 12, Tomic, Buljević, Lukačić 6, Perović 19 (1-1), Lež, Antonić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 25, Rajčić 21 (1-1), Antunović 11 (4-4), Ramme 8, Smojver, Bart 9 (4-4), Kujundžić 2, Butorac, Barišić 15 (5-6), Svoboda.

Košarkaši Depolink Škrljeva upisali su i drugu prvenstvenu pobjedu, nakon što su na domaćem parketu u dramatičnoj završnici svladali Goricu, sada su slavili i na gostovanju u Zaboku, da je u pitanju momčad koja nije u prvenstvo ušla s pet vezanih poraza reklo bi se da su košarkaši trenera Damira Rajkovića rutinski došli do uspjeha, što i jesu.

Momčad Depolink Škrljeva još je jednom pokazala napadačku širinu, Rajkovićevi puleni imaju mirnu ruku, mogu pogoditi kada je potrebno, a to niti jednoj suparničkoj momčadi nije ugodno.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica ovoga su puta imali i sasvim solidnu kompaktnost u reketu, dobro su se kretali u obrani, dobro su zatvarali prilaze košu i dobro su koristili činjenicu da domaćin baš šuterski i nije bio raspoložen.

U prilog im je išla i činjenica da se Luka Baršić sada već pomalo priviknuo, već protiv Gorice je bilo vidljivo da će biti veliko pojačanje, u Zaboku je to samo potvrdio.

Odlično su gosti otvorili utakmicu, nakon pet  minuta igre košarkaši Depolink Škrljeva poveli su devet poena prednosti (13:4), Mario Rajčić bio je vruć na otvaranju dvoboja pa su s njegovih 13 poena prvu dionicu okončali s lijepim vodstvom, a tricom Barišića na otvaranju druge četvrtine otišli su na plus 14 (30:16), prednost je rasla slično kao u onoj utakmici protiv Dinama u Zagrebu.

No, ovoga puta su krajem druge dionice malo su pogubili konce igre iz svojih ruku, a Zabočani su vezanim tricama Kučana i Garretta u kratkom roku u potpunosti istopili prednost gostiju, koji su Martinkovim ubačajem došli na samo poen zaostatka u 18. minuti (39:38).

Škrljevčani su dojam popravili u samoj završnici prvog dijela, pa su se tricom Antunovića praktički sa sirenom odmaknuli na četiri poena prednosti (47:43), što je sigurno bila mala utjeha za trenera Rajkovića, koji je imao što za reći nekim igračima na poluvremenu.

S povratkom na parket Škrljevčani su se opet vratili onim dobrim navikama s početka utakmice, u 26. minuti na konutu su imali prednost od 16 poena (63:47), uz vrlo solidnu igru u obrani i racionalnu u napadu, pritom je Martin Jelić nastavio tamo gdje je stao Mario Rajčić.

U 32. minuti nakon Barišićeve trice i Rammeovog ubačaja gosti odlaze na plus 18 (57:75), sve je izvjesnije postalo da će momčad trenera Damira Rajkovića povezati dvije pobjede u niz, bilo je važno samo u posljednjih osam minuta ostati na dotadašnjoj razini.

Iako su domaći košarkaši pokušali uhvatiti priključak, iako su malo i uspjeli smanjiti zaostatak, gosti su ipak rutinski dvoboj prveli kraju, trica 17-godišnjeg Viga Barta iz nemoguće pozicije sa sirenom samo je potvrdila ono što je u sportu jako dobro poznato: samopuzdanje raste s pobjedama, a ne s porazima.