Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli poraz u derbiju začelja odigranom u Kostreni

Subota, 20. siječnja 2024. 22:07 Napisao/la  SC
Ivan Gulin (DepoLink Škrljevo)
Ivan Gulin (DepoLink Škrljevo) Foto: KK DepoLink Škrljevo

Premijer lige - 17. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ŠIBENKA 83:88 (27:18, 14:22, 26:23, 16:25)

Dvorana u Kostreni. Gledatelja 150

Suci: Tomislav Vovk, Nikola Perlić, Filip Copić

Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli su od Šibenke poraz u derbiju začelja, gosti su u Kostreni prekinuli niz od četiri uzastopna poraza, Josip Pandža ostvario je prvu pobjedu na šibenskoj klupi.

Trener Edi Dželalija vratio se porazima nakon prve pobjede u prošlom kolu protiv Alkara!

Furiozno su utakmicu počeli domaći košarkaši, pogodili su 6 trica, u jednom trenutku stekli su prednost +14...

U drugoj dionici Šibenčani su pojačali ritam i agresivnost, počela se topiti domaća prednost, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina (41:40).

U trećoj dionici domaćini su nešto mirnijom igrom održavali prednost od nekoliko poena, odluka je odgođena za zadnju četvrtinu.

Momčad DepoLink Škrljeva prednost je održavala još tri minute u zadnjem dijelu utakmice, kada su Šibenčani stekli prvo vodstvo (69:68), domaćini su  pod pritiskom počeli gubiti koncentraciju.

Završnicu utakmice obilježila je brzopletost domaćih igrača, ishitrene pokušaje šibenska je momčad staloženo kažnjavala, minutu i pol prije kraja gosti su stekli najveću prednost (82:72), za Škrljevo više nije bilo povratka.

Goste su predvodili Luka Skorić (18) i Marko Lukić (17), u presudnim trenucima proradio je Antonio Klarin (13).