PREMIJER LIGA

Depolink Škrljevo osiguralo najmanje predzadnje mjesto

Srijeda, 26. travnja 2023. 20:54 Napisao/la  KS

Način na koji su Škrljevčani odigrali utakmicu protiv Zaboka ukazuju da je momčad više nego sposobna osigurati ostanak

Depolink Škrljevo  osiguralo najmanje predzadnje mjesto

HT Premijer liga košarkaša, Liga za ostanak, 8. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO – ZABOK 104:87 (31:13, 22:28, 25:15, 26:31)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 400

Suci: Hadžić, Stanković, Đuraki.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 11 (2-2), Thornton 13 (4-4), Rajčić 8, Antunović 14 (2-2), Šarić 12, Gulin 2, Bart, Kujundžić 6, Ramme 10 (1-1), Čošić, Barišić 24 (1-1), Svoboda 4 (4-4)

ZABOK: Stojanović 2, Stipaničev 2 (2-4), Tomas 5 (1-1), Perović 12 (5-5), Glasper 19 (7-7), Martinko, Tomic 2 (2-2), Buljević 18 (2-2), Črnjević 6 (0-2), Bond 14 (4-4), Antonić 7.

Košarkaši Depolink Škrljeva napravili su golemi korak ka ostanku u elitnom košarkaškom razredu, u sjajnoj atmosferi na Mavrincima trećom uzastopnom pobjedom u Ligi za ostanak izbjegnuto je direktno ispadanje iz lige, odnosno osigurano je najmanje predzadnje mjesto, u preostalim dvama kolima momčad trenera Damira Rajkovića morat će se potruditi da izbjegne i kvalifikacije.

Način na koji su Škrljevčani odigrali utakmicu protiv Zaboka, kao i one dvije prethodne (Dinamo, Bosco), ukazuju da je momčad i više nego sposobna osigurati ostanak, možda čak izboriti i doigravanje, u preostalim dvama kolima ostalo im je još gostovati kod Gorice i ugostiti Alkara, upravo ta utakmica protiv Sinjana mogla bi biti i ona najvažnija ove sezone.

Škrljevčani su u velikom stilu otvorili jednu od najvažnijih utakmica ove sezone, petorka Thornton, Rajčić, Jelić, Šarić i Antunović bez greške je odradila uvodnih osam minuta susreta dohvativši prednost od čak 15 poena (26:9).

Od Rajčićeve trice na samom otvaranju susreta vidjelo se da je momčad šuterski raspoložena, što samo po sebi ne bi bilo dovoljno da nisu odigrali maksimalno koncentrirano i angažirano u obrani, što je inače upornu i nezgodnu momčad Zaboka prilično zateklo, gosti u prvih deset minuta nisu pokazali apslutno ništa, da nije bilo nekih brzopletih reakcija domaćina prednost je mogla biti i viša od 18 poena (31:13).

U istom ritmu domaća je momčad nastavila i na otvaranju drugog dijela, raspoloženi Rajčić, Barišić i Antunović držali su Zabočane na rezultatskoj distanci, u male probleme domaćini su ušli u završnici druge dionice, malo je popustila koncentracija, jedan pad u igri gosti su iskoristili i došli na 12 poena zaostatka u 19. minuti, pa onda odmah nakon odmora i na samo devet poena minusa (53:44).

Bilo je utakmica u kojima bi se takav razvoj situacije na parketu bitno osjetio na igri Škrljevčana, ali ovo nije bila ta utakmica, momčad u posljednje vrijeme jednostavno puca od samopouzdanja, osjetilo se to na parketu, Jelić je rutinski „pospremio“ dvije trice i gosti su se u tren oka našli u velikom rezultatskom minusu (63:46).

Tamo gdje je stao Jelić, nastavio je Barišić, nadovezao se Antunović, u 29. minuti ubačajima Rammea s linije slobodnih bacanja domaćini su imali plus 22 (78:56) i riješeno pitanje pobjednika.

Ostatak dvoboja bio je samo formalnost, Škrljevčani su je riješili u velikom stilu, prvi put ove sezone otišli su preko stotke, bilo je vremena i za nekoliko atraktivnih poteza, gledatelji su napokon uživali bez u završnici bez stresa i nervoze.

Barišić je bio možda i prvo ime utakmice sa 24 ubačena poena, još jednu odličnu utakmicu odigrao je Thornton, uz 13 poena dodao je čak i 17 asistencija, što će reći da je itekako kvalitetno razigravao suigrače podredivši se u potpunosti momčadi, odličan posao u obrani i napadu napravili su Jelić, Antunović, Rajčić, Ramme.

Fotogalerija: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić