DepoLink Škrljevo u dramatičnoj završnici poraženo od Splićana

Subota, 08. listopada 2022. 21:52 Napisao/la  SC

Mladoj momčadi trenera Damira Rajkovića nedostajalo je malo iskustva pa da u neizvjesnoj završnici dođu do velikog iznenađenja na startu sezone

Ramme Griffin
Ramme Griffin Foto: DepoLink Škrljevo

HT Premijer liga košarkaša, 2. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - SPLIT 90:97 (27:24, 23:28, 26:27, 14:18)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 200

Suci: Vovk, Katić, Anzulović

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bart 18 (1-1), Rajčić 9 (4-6), Antunović 3, Griffin 26 (7-8), Ćošić 3 (3-4), Bešić, Jelić 4, Obukwelu 12 (3-4), Smojver 9, Butorac, Rajković, Svoboda.

SPLIT: Kalajžić 15 (6-6), Runjić 9 (3-5), Shorter 29 (2-2), Nelson 10 (2-2), Šarić 1, Lisica, Gizdavčić 11, Jukić 4 (0-1), Perkušić, Dubravčić, Mavra 17 (5-6)

Košarkaši DepoLink Škrljeva poraženi su od Splita na Mavrincima, mladoj momčadi trenera Damira Rajkovića nedostajalo je malo iskustva pa da u neizvjesnoj završnici dođu do velikog iznenađenja na startu sezone.

Pet minuta prije kraja utakmice Emeka Obukwelu donio je domaćinima minimalnu prednost (88:87), ali je nesmotrenost istoga igrača na kraju usmjerila goste ka pobjedi.

Obikweluova nesportska pogreška pružila je prigodu gostima da se iznova rezultatski malo odvoje, na isteku 38. minute domaćini su uspjeli doći na poen zaostatka (90:91), ali do kraja više nisu poentirali.

Splićane je predvodio Shannon Jerod Shorter koji se zaustavio na 29 poena, kod domaćina odličnu je utakmicu odigrao Ramme Griffin sa 26 poena, Vigo Bart dodao je 18 poena, pogodio je pet trica iz pet pokušaja, ruka nije drhtala čak niti kada su domaćini u završnici treće dionice lovili zaostatak za Splićanima.

Škrljevčani su kvalitetno parirali Splićanima, nešto su manje griješili, bitno su lošiji bili na skoku (27-48), ali je prava šteta što kvalitetnu šutersku večer nisu uspjeli oplemeniti prvim slavljem, pogodili su deset trica iz 22 pokušaja.