Premijer liga: Škrljevčani u sjajnoj šuterskoj večeri potopili Sinjane

Ponedjeljak, 09. studenog 2020. 21:53 Napisao/la  KS

Košarkaši Adria Oil Škrljeva Foto: Kristian Sirotich

HT PREMIJER LIGA, 9. KOLO

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ALKAR 95:74 (26:22, 32:16, 18:18, 19:18)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Terlević, Stanković, Đuraki.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 11 (3-4), Bosniakis, Jelenković 5, Vucić 3, Gunjina 13 (1-2), Barnjak 11 (0-1), Roberson 17 (5-8), Boban 18 (3-5), Rajčić, Vrgoć 13 (1-1), Bjelanović, Cvitković 2.

ALKAR: Brocić 10, Echols 5, Granić 14, Mandalinić, Kučan 10, Putnik, Varence 4, Tomašević, I. Vučić 12, H. Vučić 17 (4-6).

Kada se zaboravi otvaranje sezone i onaj poraz od Sonik Puntamike, košarkašima Adria Oil Škrljeva nema se što prigovoriti.

Sve što su morali dobiti, dobili su, zaključno s utakmicom u ponedjeljak navečer odigranom protiv Alkara.

Ne da poraz od Gorice nije ostavio traga na Škrljevčanima, nego ih je valjda samo dodatno motivirao da odrade možda i jednu od najboljih partija ove sezone, a svakako najbolje prvo poluvrijeme.

Budući su Alkari utakmicu otvorili alley oopom (Varence), a Škrljevčani s druge strane odgovorili dvjema tricama (Vrgoč, Gunjina) bilo je jasno da su obje momčadi željne dobre košarke i nadigravanja.

Naravno da otvaranje u NBA stilu nije moglo dugo potrajati pa je utakmica do 7. minute ušla u neke mirnije vode, a onda su se probudili domaćini i mini serijom okončanom jednom  Barnjakovom krađom otišli na plus osam (20:12).

Uslijedilo je malo domaće opuštanje pa je Brocić sa osam uzastopnih ubačaja (dvije trice i krađa) vratio utakmicu u egal (20:20), a prevagu na stranu domaćina donio je ulazak kapetana Bobana, kojiega jednosstavno nisu znali zaustaviti.

Boban je sa šest vezanih poena odveo domaćine na mini odmor s minimalnom prednošću.

Pitanje pobjednika riješeno je u drugoj dionici, domaćini su za nijansu podignuli agresivnost u obrani, taman koliko je trebalo da Sinjani ispadnu iz dobrog napadačkog ritma, dok su s druge strane u napadu mogli što su – htjeli.

Škrljevčani su, dakle, imali odličnu energiju u obrani i igri općenito, i šut ih je služio iznad svih očekivanja.

Kada se nadoveže kraj prve i tijek druge dionice domaćini su serijom 20:2 otišli do četvrte pobjede ove sezone.

U prvih 20 minuta trice su gađali  9-14 (protiv Splita su promašili više slobodnih bacanja op.p.), što je nevjerojatnih 64 posto, u drugoj dionici samo su dva puta promašili s perimetra (6-8) pa uopće ne čudi da su na odmor otišli s prednošću od 24 poena, koju je, tricom naravno, sa sirenom donio Boban.

Ne treba zaboraviti niti Vrgoča, Barnjaka, Gunjinu, sa šuterski tako raspoloženom momčadi Sinjani se jednostavno nisu mogli nositi.

Iskusili su to Škrljevčani  protiv Gorice.

Iako to zvuči prilično grubo, ostatak utakmice za obje je momčadi bilo odrađivanje formalnosti.

Sinjani su se trudili uhvatiti priključak i smanjiti zaostatak, Škrljevčani se nisu opuštali pa se razlika manje-više nije mijenjala.

I tu također treba pohvaliti domaćine, uspjeli su gotovo svih 40 minuta odigrati u sličnom ritmu.

Ostali rezultati 9. kola: Vrijednosnice – Šibenka 93:91, Sonik Puntamika – Gorica 69:90, Furnir – Zadar 67:82, Split – Zabok 102:69.