HT PREMIJER LIGA

Košarkaši AO Škrljeva protiv Šibenika ostvarili petu pobjedu

Subota, 21. studenog 2020. 20:11 Napisao/la  KS

I protiv Šibenika su domaći košarkaši imali nekoliko "žutih" minuta, ali su se pravodobno uspjeli izvaditi iz njih ne dozvolivši gostima niti u jednom trenutku da zavladaju parketom

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT PREMIJER LIGA, 11. KOLO

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – ŠIBENIK 88:77 (23:15, 22:17, 20:26, 23:19)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Peić, Mustapić, Anzulović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 11 (4-7), Gunjina 20, Roberson 16 (4-8), Rajčić 2, Vrgoč 12 (2-3), Bosnakis, Jelenković 7, Vucić, Barnjak 15 (1-2), Boban 5 (3-4), Bjelanović, Cvitković.

ŠIBENIK: Freeman 14 (8-8), Šarić 16, Milković 17 (5-6), Širko 10, Andabaka 7, Živković, Bašić 8 (2-2), Solomun 5 (1-2), Pleadin, Vlašić.

Igrala se 36. minuta, Adnan Arslanagić polaganjem uz prekršaj okončao je jedan napad domaćih, a nakon što su se uspješno obranili, još jednu dobru napadačku akciju okončao je Roberson i na semaforu se pokazalo 82:70, pa su svi odreda na strani domaćih košarkaša konačno mogli malo odahnuti.

Doduše, uspjeli su Šibenčani unijeti još ponešto nervoze u domaće redove, ali trice Arslanagića i Barnjaka u 38. su minuti odagnali i posljednje sumnje u konačni ishod.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su petu prvenstvenu pobjedu, učvrstivši se tako na tablici među momčadima koje bi trebale zaigrati u doigravanju ove sezone.

Nije pobjeda Škrljevčana niti u jednom trenutku bila upitna, od prve su minute kontrolirali rezultat, i pravodobno se uspijevali  izvaditi iz problema u koje tijekom utakmice upadaju.

Te crne rupe, žute minute, čine se kao najveći problem momčadi Damira Rajkovića, periodi u igri poput onoga iz treće dionice, kada su Širko i Šarić tricama zasuli domaći obruč i doveli goste na samo četiri poena zaostatka (56:52), ovoga puta prošli su nekažnjeno.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva rezultatski su se odvojili odmah na početku susreta (19:9) i ta se prednost stalno kretala u istom rasponu. Od četiri do najviše  15 poena prednosti (88:73, ovisno o periodu utakmice i trenutačnom raspoloženju petorke na parketu.

Puno su griješili, ali su i na puno pogrešaka prisilili goste, pa to nije imalo utjecaja u konačnom rezultatu, kvalitetno su odrađivali obrambene zadatke, imali apsolutnu dominaciju u skoku i pod obručem.

Uostalom na taj su način i osigurali pobjedu, vanjski šut proradio je tek u samoj završnici susreta.

Rutinska pobjeda, reklo bi se.

Rezultati 11. kola: Adria Oil Škrljevo - Šibenik 88:77, Zabok - Zadar 66:80, Hermes Analitica - Alkar 75:88, Split - Cibona 96:85.