Premijer liga: Škrljevo obranom iznijelo teret pobjede, Pilepić odigrao prve minute

Subota, 12. prosinca 2020. 20:02 Napisao/la  KS

Fran Pilepić
Fran Pilepić Foto: Emanuel Begić

PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA, 13. KOLO

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – HERMES ANALITICA 89:72 (21:17, 22:15, 17:23, )

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Mustapić, Pavičić, Anzulović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić (0-2), Bosnakis, Pilepić 13 (3-3), Jelenković 10 (2-2), Vucić 2, Gunjina 18 (3-4), Barnjak 17 (7-8), Boban 6 (2-4), Rajčić 10, Vrgoč 4 (1-2), Bjelanović, Cvitković 9 (3-3).

HERMES ANALITICA: Brčić 14 (2-5), Mileković 6 (1-1), Cvitanović, Kalpić 8 (1-1), Svoboda 25 (6-7), Ristovski, Gazić 2, Šutalo 4 (2-2), Marelić, Čorić, Kordić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva puno su teže od očekivanoga došli do očekivane pobjede nad Hermes Analiticom u Mavrincima.

Izostanak Arkima Robersona itekako se osjetio u redovima domaće momčadi, koja se krvavo morala naraditi u obrani da bi došla do željene pobjede.

Trener Damir Rajković možda neće biti zadovoljan cjelokupnim izgledom momčadi, ali načinom na koji su odigrali obranu većim djelom utakmice teško da može biti nezadovoljan.

Škrljevčani su upravo obranom iznijeli teret utakmice u kojoj su problemi s vanjskim šutom iznova došli do izražaja, ali ne u tolikoj mjeri da ne bi bili nadoknadivi.

Naročito ne protiv ekipe koja je tek izašla iz samoizolacije i koju je sinoć u Mavrincima vodio  Božidar Bilafer, direktor i glavni tajnik kluba, budući da je trener Zvonimir Mravak izostao zbog – koronavirusa.

Prve minute nakon gotovo godinu i pol dana izostanka s košarkaških parketa odigrao je i Fran Pilepić.

Prvi Pilepićev ubačaj bio je pet minuta prije kraja druge četvrtine, prvi osjetnije važniji ubačaj u posljednjoj dionici.

Dvjema tricama u četvrtoj četvrtini Pilepić nije prelomio utakmicu, ali je momčad uveo u zonu sigurnosti.

Lijepo je znati da u momčadi imaš nekoga tko može pogoditi onda kada nikoga ne ide.

A upravo to je do sada bio jedan od većih problema „zelenih“.

Činilo se da će utakmica biti gotova krajem prvog dijela, kada su se domaćini Gunjininim ubačajima odvojili na 42:28, ali su se gosti tricama Svobode i Kordića ipak vratili i u trećoj dionici primakli na samo četiri poena zaostatka (56:52).

No, onda je Barnjak prekinuo stvaralačku pauzu, Rajčić dodao svoju drugu tricu (prvu je pogodio još na samom otvaranju utakmice) prije nego se nadovezao Pilepić i usmjerio utakmicu ka mirnijoj završnici.