Premijer liga: Šest crnih minuta i katastrofalna šuterska večer kumovali porazu Škrljevčana

Nedjelja, 15. studenog 2020. 18:45 Napisao/la  KS

- Jesmo li mi to opet krenuli s izgubljenom loptom, pomalo je utučeno svoje igrače pitao Damir Rajković nakon što je u 25. minuti pozvao minutu odmora, a sve ne bi li razbio odličan ritam Osječana i vratio malo reda u redove „zelenih“.

Osječani su u tim trenucima tricom Lakića otišli na 63:42, a Škrljevčani su djelovali potpuno razbijeno na parketu osječke dvorane.

A raspad sistema bio je samo logična posljedica onoga što se na parketu zbivalo  u prvom dijelu utakmice, konačni ishod koje je postao vrlo izvjestan u periodu od 14. do 20. minute, kada su domaćini serijom 19:6 otišli na 54:38.

Tih šest crnih minuta koštale su Škrljevčane vrijednih bodova na gostovanju.

Nakon Rajkovićeve minute odmora stvari su naoko krenule bolje po goste, odličnom defanzivnom dionicom natjerali su Osječane na seriju pogrešaka, ali sedam uzastopno otetih lopti Škrljevčanima je donijelo „samo“ seriju 9:0 (63:51).

Domaćini su malo predahnuli novom tricom Antonia Jordana, gosti su nastavili kontinuiranim pritiskom onemogućavati tečnu kombinatoriku gostiju, oduzeli su im pas igru, natjerali ih na neke nerezonske šuteve iz neizrađenih pozicija, što je kratkoročno donijelo rezultata.

Iako su zbog pet osobnih pogrešaka ostali bez Barnjaka u 33. minuti, ipak su se uspjeli primaknuti na samo 7 poena zaostatka u 34. minuti (70:63).

Da je šest minuta prije kraja ušla trica Bobana (šut za tri poena 0-3) utakmica bi vjerojatno dobila sasvim drugu dimenziju, ovako su Osječani uspjeli održavati goste na distanci taman onoliko koliko je bilo potrebno da utakmicu privedu kraju.

Kada su košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili Alkar za tri poena u prvom su poluvremenu pogodili 9 puta iz 14 pokušaja.

U Osijeku su Škrljevčani pogodili samo jednu tricu iz 18 pokušaja, s mizernih 5 posto šuta teško da su se ičemu mogli nadati.

Osječani su ih apsolutno nadigrali u prvom poluvremenu, da su Škrljevčani od početka utakmice uspjeli napraviti ono što su napravili u posljednjih 15 minuta igrala bi se jedna sasvim drugačija utakmica.

VRIJEDNOSNICE – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 83:69 (22:20, 32:18, 14:17, 15:14)