Premijer liga: Sonik Puntamika slavila u Jazinama, AO Škrljevo posustalo u finišu

Subota, 05. prosinca 2020. 19:40 Napisao/la  SC

PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA, 12. KOLO

SONIK PUNTAMIKA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 81:69 (18:20, 22:14, 21:25, 20:10)

Dvorana Jazine. Bez gledatelja.

Suci: Jurčević, Roglić, Bajramović.

SONIK PUNTAMIKA: Runjić 7, T. Cvitković 16, Vručinić 9 (4-4), Petani 7 (3-3), Jošić 1 (1-3), Vladović 7 (0-1), Palčić, Rašić 10, Zovko 24 (6-10), Zelanto, Keserović, Manojlović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 16 (2-2), Gunjina 10 (1-2), Roberson 10 (2-4), Rajčić, Vrgoč 7, Bosnakis, Jelenković 4, Vucić, Barnjak 10 (1-2), Boban 12, D. Cvitković.

Točno 1:17 minuta prije kraja utakmice Lovre Runjić pogodio je svoju prvu tricu, iz sedmog pokušaja, i odveo košarkaše Sonik Puntamike na šest poena plusa (74:68).

Škrljevčani su pojurili u napad, Barnjak je krenuo „jedan na jedan“ i lopta je pobjegla iz ruku.

Tridesetak sekundi kasnije domaći su se odvojili na 79:69 i bilo je jasno da nova pobjeda u Jazinama neće biti ostvarena.

Momčad Adria Oil Škrljeva bolje je otvorila utakmicu, ali domaćini su se vrlo brzo adaptirali i uspostavili ravnotežu, naročito kada im je krenuo vanjski šut.

No, iako su Zadrani dva puta tijekom utakmice pokušali napraviti rezultatski iskorak, oba puta gosti su uspjeli ekspresno uhvatiti priključak.

Posljednji put početkom drugog dijela, kada su serijom 8:0 (Gunjina, Roberson, Boban) vratili minimalnu prednost na svoju stranu.

Od 22. do 39. minute praktički se igralo na „egalu“, na kraju su nijanse presudile u korist domaćina.

Škrljevčani su imali dominaciju u skoku, ali su manje tih „drugih“ napada iskoristili.

I to je išlo u prilog domaćinima, koji su učinkovitije koristili greške gostiju.

Jednostavno, dojam je da je gostima ponestalo svježine baš u samom finišu utakmice.