Premijer liga: Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili četvrtoplasiranu Goricu u gostima

Subota, 08. veljače 2020. 20:02 Napisao/la  SC
Nik Slavica (Adria Oil Škrljevo)
Nik Slavica (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga - 19. kolo

GORICA - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 79:88 (23:25, 17:22, 18:16, 21:25)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100

Suci: Kruljac, Mustapić i Tomić

GORICA: Petrović, Papac 3 (1-2), Osolnik 2, Mazalin 18 (5-6), Brzoja 12 (4-4), Miković 2, Vučić 7 (3-4), Majcunić 16 (3-4), Babić, Mašić 8 (1-2), Gospić 6, Kapusta 5 (3-4)

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Mandić 12 (3-4), Boban 10 (1-2), Batur 13 (7-9), Slavica 24 (2-2), Roberson 9 (3-4), Vucić 3, Cvitković, Benković, Kolić, Dorris 10 (4-5), Bjelanović, Vrkić 7 (2-3)

Slobodna bacanja: Gorica 20-26, Adria Oil Škrljevo 22-29

Skokovi: Gorica 31 (11-20), Adria Oil Škrljevo 34 (12-22)

Trice: Gorica 5-18, Adria Oil Škrljevo 6-18

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su novu, četvrtu pobjedu i to u gostima kod Gorice, četvrtoplasirane momčadi na ljestvici.

Završilo je 79:88, a gostujući košarkaši su većim dijelom utakmice vodili.

Škrljevo je prvu četvrtinu dobro otvorilo i nakon 6:6 napravili su malu prednost koju su uspjevali održavati.

Šest poena plusa, 19:25 bilo je i minutu i deset prije isteka četvrtine, kada je Batur položio no Vučić i Majcanić uspjeli su smanjiti prednost i donijeti domaćinu samo dva poena zaostatka uoči početka druge četvrtine.

Nakon tri minute igre u drugom dijelu u kojima se vodila izjednačena borba, Slavica je pogodio za 32:32, a nakon što je Gorica povela košem Mikovića, Vucić je pogodio tricu za 34:35 i nakon toga do poluvremena Škrljevo više nije ispuštalo laganu prednost iz ruku.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 40:47 u korist gostiju.

U trećoj četvrtini, u 25. minuti Slavica je pogodio za 44:55, a zatim je Roberson dodao još jedan koš za plus 13, 44:57, nakon toga i jedno slobodno bacanje za 44:58.

Uslijedile su tri trice domaćih, Mašića i dvije Majcunića te su se domaći ponovno vratili u igru.

Ipak do kraja treće četvrtine Škrljevo je uspjelo zadržati rezultat u plusu, te sa pet poena prednosti 58:63 otići na odmor.

U posljednjoj dionici nakon četiri i pol minute igre, Gorica je stigla na samo pola koša zaostatka, 68:69, ali to je bilo sve što su uspjeli učinit.

Koševima Slavice i Dorrisa te tricom Bobana, Škrljevo je ponovno napravilo razliku te minutu i 32 sekunde prije kraja imalo plus 10, 68:78.

Domaći su uspjeli prednost smanjiti, na pet poena, 79:84, ali više nisu uspjeli stići i prestići raspoložene goste.